fbpx

Call of Duty Mobile zostanie „wycofane” na rzecz Warzone Mobile według Microsofu

Microsoft uważa, że nowa gra mobilna z serii Call of Duty wyjdzie jeszcze w tym roku. Będzie to najprawdopodobniej Warzone Mobile, czyli Battle Royale dla osób grających na telefonie lub tablecie. Ten tytuł ma całkowicie wyprzeć Call of Duty Mobile, które będzie stopniowo wycofywane. Mimo wszystko gra zebrała od 2019 roku ogromną popularność, pobrało ją ponad 650 milionów użytkowników.

Call of Duty Mobile jest uznawane za jedną z najlepszych strzelanek na smartfony. Microsoft, który przejmuje Activision Blizzard, zamierza zamienić ten tytuł na nadchodzące Warzone Mobile.

Jaka będzie przyszłość Call of Duty Mobile przed i po wydaniu Warzone Mobile?

Za Call of Duty Mobile odpowiadają studia Activision Shanghai i Beenox, Digital Legends oraz Solid State. Gra jest własnością TiMi Studios, czyli spółki zależnej Tencent. Call of Duty Mobile zostanie prawdopodobnie wycofane, o czym wspominaliśmy powyżej, jednak potencjalnie tytuł pozostanie dostępny w Chinach. Warzone na smartfony natomiast zostanie wydany już po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Obecnie prawdopodobnie trwają nad nim prace.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) uznał, że Microsoft może zostać zmuszony do oddania części Activision Blizzard lub serii Call of Duty, jeżeli połączenie opiewające na kwotę 69 miliardów dolarów ma zostać zakończone. Oczywiście gigant z Redmond nie zgadza się na takie warunki, firma chce zachować wszystkie prawa autorskie.

Zbycie [części Activision lub Call of Duty] miałoby negatywne skutki dla rozwoju konkurencji, ponieważ uniemożliwiłoby to Microsoftowi osiągnięcie celu strategicznego. Firma chce zbudować biznes mobilny o wystarczającej skali, by rzucić wyzwanie dla Apple i Google.

Microsoft w odpowiedzi na ustalenia CMA

Microsoft zamierza czerpać najwięcej korzyści z Diablo Immortal i Warzone Mobile, jeśli chodzi o gry mobilne. To te dwa tytuły mają być głównymi projektami, na których skupi się firma po zakończeniu przejęcia. Oczywiście Microsoft oddzielnie zadba o serię Call of Duty dla konsol oraz komputerów. Pamiętajmy, że w tym roku pojawi się prawdopodobnie Warzone Mobile, ale to nie wszystko, jeśli chodzi o nowości od Activision. Firma zamierza wydać także nowe Call of Duty, kontynuację Modern Warfare 2.