fbpx

Profilowe na Discord. Jak zmienić? Animowane zdjęcie na DC?

Discord jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów, który wzbogacono o rozbudowane funkcje społecznościowe. Każdy użytkownik ma swój profil, który może dowolnie personalizować. Profilowe na Discord jest tutaj podstawą — zmienić da się także nazwę, baner czy opis.

9 listopada 2022

Discord to jeden z najpopularniejszych, bezpłatnych komunikatorów tekstowych i głosowych. Można umieszczać w wiadomościach filmy czy też zdjęcia, a nawet udostępniać obraz z ekranu lub kamerki na żywo. Komunikator jest bardzo rozbudowany także pod względem społecznościowym. Można dodawać innych użytkowników do znajomych, tworzyć serwery, grupy itd.

Korzystanie z Discorda jest zupełnie darmowe. Wystarczy tylko się zarejestrować. Każdy użytkownik ma profilowe na Discord – o co tutaj chodzi? Komunikator jest rozbudowany pod względem społecznościowym, wszyscy mają tutaj stworzone swoje konta. Profile te można dość dowolnie personalizować.

Co jednak można zmieniać? Przede wszystkim właśnie profilowe na Discord, opis, tło czy nawet status. Wszystkie te elementy tworzą całe konto użytkownika. Ich personalizacja jest mocno rozbudowana. Deweloperzy Discorda również aktualizują swoją aplikację, przez co ciągle pojawiają się zupełnie nowe możliwości.

Avatar na DC jest podstawą każdego profilu. Elementów jest jednak znacznie więcej. Warto wiedzieć, że Discord wprowadził płatną subskrypcję o nazwie Nitro. Oferuje ona przede wszystkim bardziej rozbudowane opcje personalizacji profilu. Dodatków jest znacznie więcej. Mimo wszystko już bez płatnej subskrypcji można zmienić sporo. Profilowe na Discord może być standardowe lub animowane, dostępne są opisy z emotkami oraz banery w różnych kolorach.

Jak personalizować profil na Discord? Poradnik krok po kroku

Personalizowanie swojego profilu w aplikacji jest stosunkowo proste. Wystarczy tak naprawdę wyłącznie kilka kliknięć. Poniżej przedstawiamy poradnik krok po kroku.

  1. Uruchom Discorda. W lewym dolnym rogu można znaleźć profil oraz ikonę ustawień. To właśnie tam należy przejść.
  2. Przejdź do zakładki Profile po lewej stronie. To tutaj można modyfikować profilowe na Discordzie, baner czy opis.
  3. Wybieraj dowolne opcje i personalizuj profil. Dostęp do większej liczby funkcji można uzyskać po wykupieniu subskrypcji Discord Nitro.
Strona ustawień Discord.

Jak widać, personalizacja profilu jest naprawdę prosta. Wymaga tylko kilku kliknięć i można modyfikować dowolne opcje.

Gdzie znaleźć fajne profilowe na Discorda?

Wybór jest ogromny. Jako źródło można wykorzystać tak naprawdę wszystko. Fajne profilowe na Discorda to na przykład postacie z gier czy filmów lub nawet stworzone tylko na potrzeby danego profilu. Ciekawych pomysłów można szukać po prostu w Google Grafika. Dostępne są również różne stocki ze zdjęciami lub Pinterest. Tak naprawdę możliwości są tutaj nieograniczone.

Warto wiedzieć, że różni graficy tworzą profilowe na Discord. Można znaleźć multum prac skrojonych stricte pod ten komunikator. Wystarczy tylko wpisać frazę „profilowe na Discord” lub „Avatar Discord”, po czym wyświetli się ogrom dostępnych propozycji. Dość ciekawym pomysłem jest także stworzenie własnej pracy. Takie autorskie profilowe będzie prezentować się znacznie lepiej, niż dowolna propozycja pobrana z internetu, do której tak naprawdę każdy ma dostęp.

Jak wygląda profil na Discord i z czego się składa? Opis każdego elementu

Cały profil składa się z kilku elementów. Użytkownicy Discorda tworzą swoje profile wedle własnego uznania. Są pewne ograniczenia, jak długość opisu czy wielkość zdjęcia, ale mimo wszystko każdy ma pewną dowolność. Profilowe na Discord to podstawa – elementów jest jednak więcej. Z czego składa się cały profil?

Baner, czyli pasek nad profilowym na Discord

Ten element można modyfikować – aplikacja to umożliwia. Mimo wszystko do zmiany jest dostępny tylko kolor banera. Bardziej rozbudowane banery z obrazkami są jednak dostępne dla osób, które wykupiły subskrypcję Discord Nitro. Ten element profilu widać dopiero po sprawdzeniu profilu danego użytkownika. Nie jest to część, którą widać od razu tak jak profilowe na Discord.

Baner na profilu Discord.

Nazwa użytkownika wraz z tagiem do wyszukiwania

Każde konto musi zostać nazwane. Użytkownicy Discorda wykorzystują różne nicki, które należy po prostu wymyślić. Ograniczeniem jest tylko maksymalna długość. Obok nazwy na Discordzie zawsze znajduje się tag, który wygląda przykładowo tak “#0182”. Te cyfry należy wpisać do wyszukiwarki, kiedy dodajemy znajomego w aplikacji. Do tego właśnie służą tagi.

Nazwa profilu na Discord.

Profilowe na Discord, jako podstawa każdego konta użytkownika

To właśnie ten element wraz z nazwą użytkownika widzą inni. Profilowe na Discord jest wręcz “najważniejsze”, jeśli chodzi o całe konto. Warto więc wybrać dobrze. Warto wiedzieć, że Discord umożliwia dodawanie GIF-ów, jako profilowe. Wybór należy do samego użytkownika. Avatary na Discorda są naprawdę różne. Warto wiedzieć, że każde zdjęcie przy zmianie profilowego, jest specjalnie przycinane w niewielkie kółko.

Zdjęcie profilowe na Discord.

Krótki opis, który znajduje się zaraz pod nazwą użytkownika

Profilowe na Discord jest istotne tak jak sama nazwa użytkownika. Zaraz pod nią znajduje się krótki opis – status, który można dowolnie zmienić. Jest tutaj mocno ograniczona długość tego, co da się tam wpisać.

Krótki opis na profilu Discord.

Opis “O mnie” na Discordzie, jako ostatni element profilu użytkownika

Tutaj można dodać znacznie więcej tekstu. Dostępne są także linki czy emotikony. Wszystko zależy od inwencji użytkownika. Ten element jest widoczny dopiero po sprawdzeniu profilu.

Opis o mnie na profilu Discord.

Discord, jako platforma stał się ogromny. Codziennie korzysta z niego tysiące użytkowników. Czyni go to niezwykle popularnym komunikatorem z mocno rozbudowanymi funkcjami społecznościowymi. Użytkownicy tworzą serwery i grupy – profil pomoże się tutaj zdecydowanie wyróżnić.

Jak zmienić profilowe na Discord? Ustaw dowolne zdjęcie lub GIF, jako swój avatar

Nie jest to wbrew pozorom nic trudnego. W pierwszej kolejności należy przejść do menu personalizacji profilu. Kolejne kroki nie są trudne, przedstawiamy je poniżej:

  1. Należy kliknąć avatar na Discord. Po najechaniu na niego pojawi się tekst “Zmień awatar”.
  2. Wybierz opcję “Prześlij obraz” lub “Wybierz GIF-a”, jednak ta druga możliwość będzie odblokowana tylko dla użytkowników z Discord Nitro.
  3. Zeskaluj i wycentruj dobrze zdjęcie. Trzeba ustawić, jaki wycinek obrazka będzie wyświetlał się w małym kółeczku. To właśnie Twoje profilowe na Discord.
Wybór zdjęcia profilowego na Discord.

Od teraz każdy będzie widział nowe profilowe. Proces personalizacji jest bardzo prosty. Każdy powinien sobie z nim bez problemu poradzić.

Animowane profilowe na Discord, obrazek jako baner, motywy profilu – co odblokowuje subskrypcja Nitro?

Sama subskrypcja ma naprawdę wiele zalet. Z Discord Nitro użytkownik otrzymuje dostęp do specjalnych aktywności, tła transmisji wideo, naklejek, wsparcia serwera, statusu premium itd. Mimo wszystko najważniejsze są tu rozbudowane, nowe opcje personalizacji profilu.

Profilowe na Discord może być animowane. Taka opcja jest dostępna właśnie dla subskrybentów Nitro. Oprócz tego można zmieniać motywy całego profilu, co standardowo jest w ogóle niedostępne. Discord Nitro umożliwia także zmianę baneru na taki z obrazkami, zamiast standardowego, jednokolorowego tła. Warto również zwrócić uwagę na możliwość ustawienia unikalnego taga i wyjątkowej odznaki.

Opis subskrypcji Discord Nitro.

Subskrypcja wymaga comiesięcznej opłaty, jednak pierwszy miesiąc jest dostępny zupełnie za darmo dla każdego – w ramach wypróbowania usługi. Cena wynosi tutaj 9,99 zł miesięcznie. Można także zdecydować się na roczny abonament. Wtedy należy zapłacić mniej za każdy miesiąc – całościowo 99,99 zł.

Profilowe na Discord, konta użytkowników i społeczność – podsumowanie

Tworzenie konta na Discordzie to tylko kwestia estetyczna. Żadne parametry się nie zmieniają. Użytkownicy chcą po prostu mieć charakterystyczny profil na tle całej społeczności. Discord nie jest wyłącznie standardowym komunikatorem, gdzie rozmawiamy ze znajomymi. Można tutaj tworzyć ogromne społeczności za pośrednictwem kilku kliknięć. Warto wyróżniać się wśród wielu tysięcy użytkowników.

Personalizacja profilu to umożliwia. Z subskrypcją Nitro możliwości są dodatkowo poszerzone. Profilowe na Discord to pewna podstawa – pozostałe elementy także warto dopracować. Dobrze zbudowany profil przykuwa oko i cieszy samego użytkownika. Ma to swego rodzaju wartość kolekcjonerską.

Arek Grabowski

UWaga! Gorące informacje!