fbpx

Premiera Banishers: Ghost of New Eden została przesunięta na przyszły rok

26 września 2023,
19:57
Dorota Żak
Bohaterowie Banishers: Ghosts of New Eden

W zeszłym tygodniu studio DON’T NOD podzieliło się długim gameplayem z komentarzem swojej nowej gry, Banishers: Ghost of New Eden. Z premierą zaplanowaną na 7 listopada tytuł wydawał się już bliski, a fragmenty rozgrywki zapowiadały się całkiem ciekawie. Niestety nie zagramy w przewidywanym terminie: studio poinformowało dzisiaj o opóźnieniu, jakie czeka grę.

Banishers: Ghost of New Eden czeka na spokojniejszy okres wydawniczy

W informacji prasowej DON’T NOD w imieniu swoim i wydawcy Focus Entertainment podało nową datę premiery. Banishers: Ghost of New Eden ukaże się dopiero 13 lutego 2024 roku. Wyjaśniono także krótko powody takiej decyzji, które mimo wszystko nie zaskakują. Przed nami wiele premier głośnych tytułów i studio po prostu chciało uniknąć tłoku. W końcu do sprzedaży w przeciągu zaledwie miesiąca trafi Alan Wake 2, Assassin’s Creed Mirage, Marvel’s Spider-Man 2… żeby wymienić tylko kilka gier.

Zdecydowaliśmy się przesunąć premierę tej nowej serii o trzy miesiące, ponieważ rynek przeżywa intensywny czas wydawania tytułów AAA na PC i konsole pod koniec roku. Jesteśmy przekonani, że wydanie Banishers: Ghost of New Eden w mniej nasyconym okresie zapewni mu uwagę, na jaką zasługuje.

Oskar Guilbert, CEO DON’T NOD , oraz John Bert, dyrektor zarządzający Focus Interactive, w informacji prasowej

Na podobny krok i zmianę terminów zdecydowali się niedawno twórcy Alone in the Dark, którzy przesunęli premierę z 25 października na 16 stycznia. Oni również wytłumaczyli się chęcią znalezienia momentu, w którym ich gra nie zaginie wśród innych. Nawet Remedy Entertainment opóźniło debiut Alana Wake’a 2 o 10 dni, żeby gracze mieli więcej czasu na wcześniej wydane tytuły. Nie da się ukryć, że bardziej równomierne rozłożenie premier pozwoli na spokojne ogrywanie kolejnych gier bez obawy, że zostaniemy w tyle, jeśli poświęcimy jakiejś z nich więcej godzin.