fbpx

Twórcy Hitmana zapowiedzieli nową grę. Co wiemy o Project Fantasy?

Ostatni czas był pełen pracy dla IO Interactive. Hitman 3 przeszedł rebranding i zamienił się w Hitman World of Assassination, ale mimo to studio nie spoczywa na laurach i zamiast odpoczywać angażuje się w kolejny projekt. Tym razem klimat będzie nieco inny niż w przypadku poprzednich gier: nowe IP przygotowywane przez IO Interactive to fantasy.

IO Interactive zapowiada Project Fantasy

Na stronie studia pojawiła się dzisiaj informacja o jego najbliższych planach i ogólnym kierunku rozwoju. Twórcy Hitmana wspominają, że przez 7 lat udało im się wydać gry pełne masy zawartość oraz skupioną wokół nich społeczność. Nadszedł jednak czas na kolejną przygodę.

O przygotowywanej grze nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Będzie to online RPG fantasy tworzone od zera i oferujące graczom zupełnie nowy świat. Póki co studio określa go mianem Project Fantasy, choć nie wiadomo czy nazwa nie zmieni się w późniejszym czasie. Jasna jest natomiast stojąca za nim inspiracja, która motywuje ekipę deweloperów do tworzenia.

Ta idea – że zróżnicowana grupa osób o różnych umiejętnościach i mocnych stronach może ze sobą współpracować i stać się czymś więcej niż sumą swoich części – jest tym, co nas inspiruje. Inspiruje świat fantasy, który budujemy – i inspiruje sposób, w jaki go budujemy.

IO Interactive

IO Interactive zakłada również wieloletnie wsparcie tytułu, a w związku z ogłoszeniem na stronie studia pojawiły się nowe ogłoszenia o pracę. Do produkcji poszukiwani są Lead Gameplay Programmer, Senior Combat Designer, Senior Gameplay Animator, Lead Animator oraz Senior Product Manager. W opisach stanowisk wyraźna staje się ambicja, aby Project Fantasy był przełomowy dla gatunku RPG.