fbpx

Premiera Stalkera 2 zagrożona? Xbox zwraca pieniądze za preordery

Premiera Stalker 2 ponownie weszła w stan zawieszenia. W związku z tym osoby, które zdecydowały się na zakup preorderów na Xboxy, dostają zwrot pieniędzy i informację o anulowaniu zamówienia.

Nad grą Stalker 2 ciągle wiszą czarne chmury. Na początku roku z powodu ataku Rosji na Ukrainę pracę zostały wstrzymane. Później pojawiła się informacja, że twórcy planują przenieść się do Czech, gdzie mieli kontynuować pracę, co też się stało. W czerwcu tytuł dostał nawet nowy zwiastun, który spotkał się z dość ciepłym przyjęciem. Teraz założona na 2023 roku premiera ponownie stanęła pod znakiem zapytania.

Xbox zwraca pieniądze za preordery Stalkera 2

Osoby, które postanowiły zakupić preorder nowego Stalkera, dostają wiadomości, że data wydania została zmieniona na niepotwierdzoną. W związku z tym zamówienia przedpremierowe są anulowane, a koszta zostały zwrócone.

Protagonista stalkera.

Stalker 2 został oficjalnie potwierdzony w 2018 roku i przez długi czas nie dostawaliśmy żadnych informacji na temat postępów nad realizacją gry. Wiadomo jedynie, że przez ten okres twórcy zdążyli zmienić silnik gry na Unreal Engine 5. Wszystko było na dobrej drodze, ale niestety wszyscy wiemy, jak potoczyła się sytuacja na świecie.