S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl otrzymał nowy zwiastun

Konferencja Microsoftu dobiegła już końca. Nim jednak zgasły wszystkie światła, swoje pięć minut zdążyło wykorzystać studio GSC Game World, prezentując całemu światu nowy zwiastun gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

15 czerwca 2022
Na skróty
  • Na Xbox Games Showcase Extended zaprezentowano trailer gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.
  • Premiera tytułu przesunięta została na 2023 rok, zadebiutuje on na pecetach oraz konsolach Xbox Series X|S.
  • Ukraińskie studio opublikowało również materiał opisujący codzienne zmagania twórców w wojennej rzeczywistości.

Choć Xbox Games Showcase Extended nie był tak obfity w zapowiedzi jak główna część konferencji, która odbyła się w niedzielę, to i tutaj pojawiło się kilka wartych uwagi wiadomości. Jedną z nich okazał się nowy zwiastun kontynuacji kultowego Stalkera, która zadebiutuje w przyszłym roku na PC oraz konsolach Xbox Series X|S.

S.T.A.L.K.E.R. 2 z premierą w 2023 roku

Odpowiedzialne za tytuł studio GSC Game World potwierdziło przy okazji wcześniejsze doniesienia o przesunięciu premiery z grudnia tego roku na rok 2023. Decyzja ta nie powinna być dla kogokolwiek zaskoczeniem, biorąc pod uwagę obecną sytuację ukraińskiego studia. Prócz samego trailera, twórcy opublikowali również krótki film, w którym opowiedzieli o tym jak wygląda ich codzienność podczas rosyjskiej inwazji.

Nawet mimo absolutnie tragicznych warunków pracy oraz faktu, że część deweloperów aktywnie poświęca swój czas na wolontariat w ukraińskim wojsku, studio cały czas dokłada wszelkich starań aby doprowadzić produkcję swojego dzieła do finału. W tej sytuacji nie pozostaje nam więc nic innego jak życzyć twórcom bezpiecznego i pomyślnego zakończenia projektu, niezależnie od daty jego premiery.

Ustrzel grową okazję

Nikodem Idziak

UWaga! Gorące informacje!