Twórcy STALKERA przenoszą się do Czech, by dokończyć drugą część serii?

S.T.A.L.K.E.R. 2 ma szansę zostać ukończonym. Jego producent, studio GSC Game World, przenosi swoich deweloperów do Pragi, być może w celu kontynuowania prac nad grą.

23 marca 2022

Jakiś czas temu informowaliśmy was, że GSC Game World wstrzymuje prace nad S.T.A.K.E.R. 2 z powodu sytuacji na Ukrainie. Teraz pojawiają się plotki o możliwym kontynuowaniu prac.

Protagonista stalkera.

Według czeskiego serwisu o tematyce gier Vortex część deweloperów ze studia GSC ma zostać przeniesionych do Pragi, by kontynuować pracę nad grą. Podobne zdanie ma Pavel Dobrovsky, czeski dziennikarz gamingowy, czym podzielił się na Twitterze.

Nie byłby to pierwszy przypadek, ponieważ w 2014 roku studio 4A Games przeniosło się na Maltę z powodu kryzysu oraz aneksji Krymu.

Ustrzel grową okazję

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!