fbpx

AOKZOE A1 – przenośna konsola oparta na Ryzen 7 6800u

Szanghajska marka AOKZOE prezentuje konsolę przenośną A1. Jest to pierwsze urządzenie tego typu, które opiera się na procesorze mobilnym Ryzen 7 6800u.

Na skróty
  • AOKZOE prezentuje konsolę przenośną A1.
  • Urządzenie oparte jest na procesorze mobilnym Ryzen 7 6800u.
  • Sprzęt występować będzie w dwóch konfiguracjach.
  • Pierwsza dostawa planowana jest na wrzesień 2022 roku.

Przenośne konsole do gier nabierają rozpędu w ostatnich latach. Wszystko to za sprawą udanego Nintendo Switch oraz niedawno wydanego Steam Decka. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej producentów decyduje się na tworzenie nowych, przenośnych urządzeń umożliwiających granie mobilnie. Tą samą drogą kieruje się AOKZOE, szanghajska marka zajmująca się grami i technologią. Konsola A1 jest ich pierwszym tego typu urządzeniem, a jego specyfikacja jest imponująca.

Nie tylko procesor jest mocną stroną AOKZOE A1

Nowa konsola, czy też przenośny, mini komputer wyposażony został w mocne podzespoły. AOKZOE A1 opiera się na procesorze mobilnym Ryzen 7 6800u, układzie graficznym Radeon 680M oraz szybkiej pamięci LPDDR5X, której w zależności od konfiguracji jest 16 lub 32 GB. Dzięki takiej specyfikacji, konsola jest w stanie uzyskać stabilne 60 fps w Elden Ring, czy też 100 fps w najnowszej odsłonie Forza Horizon 5. Więcej testów w grach (m.in. Cyberpunk 2077) można zobaczyć na kanale producenta.

Przód konsoli AOKZOE A1
Źródło: AOKZOE

Oprócz tego w urządzeniu znajdziemy całkiem spory, 8-calowy ekran FullHD z zagęszczeniem pikseli na poziomie 283 PPI. Warte zaznaczenia jest również to, że ekran posiada naprawdę wąskie ramki – co widać po materiałach demo prezentujących konsolę. Nie zabrakło również możliwości sterowania dotykowego.

Mniej istotnymi, ale dalej przydatnymi dodatkami są wbudowane w konsolę żyroskop oraz system wibracji. Ten pierwszy umożliwia sterowanie w grach za pomocą przechylania sprzętu na boki. Opcja sprawdzi się w grach wyścigowych lub jako „wspomagacz” przy celowaniu. Silniczki wibracyjne są raczej standardem w tego typu urządzeniach, choć miło, że producent nie ciął kosztów i je zastosował. Nie zabrakło również miejsca dla dwóch, malutkich pasków led RGB, aby nadać charakteru.

Tył konsoli AOKZOE A1
Źródło: AOKZOE

AOKZOE A1 w zależności od konfiguracji, waży 668 g w wersji podstawowej oraz 729 g w lepiej wyposażonej. Producent powoli wyjawia szczegóły na temat konsoli, także cena nie jest na ten moment znana. Pierwsza dostawa sprzętu planowana jest na wrzesień 2022 roku.