Overwatch traci reżysera! Jeff Kaplan po blisko 20 latach opuszcza Blizzard

Po prawie dwóch dekadach pracy w Blizzard Entertainment, Jeffrey Kaplan rezygnuje z posady. Był on głównym reżyserem popularnej gry Overwatch. Jego miejsce zajmie związany z firmą od wielu lat Aaron Keller.

21 kwietnia 2021
21 kwietnia 2021
Na skróty
  • Jeffrey Kaplan po wielu latach współpracy opuszcza Blizzard Entertainment.
  • Obowiązki Kaplana przejmie Aaron Keller.
  • Twórcy zapewniają, iż zmiana głównego reżysera Overwatch 2 nie wpłynie na dalszy rozwój gry.

Zła passa nie opuszcza twórców serii Overwatch. W marcu ubiegłego roku firmę opuścił scenarzysta serii gier – Michael Chu. Dziś poinformowano nas o kolejnym odejściu z Blizzarda. Taką samą decyzję podjął Jeffrey Kaplan, główny reżyser Overwatcha 2. Wiernie służył w firmie 19 lat. W swoim oświadczeniu podziękował współpracownikom za wspólne lata pracy. Niestety nie podano szczegółów jego odejścia.

Możliwość tworzenia światów i bohaterów dla tak pełnej pasji publiczności była dla mnie prawdziwym zaszczytem. Chcę wyrazić moje głębokie uznanie dla wszystkich w Blizzardzie, którzy wspierali nasze gry, nasze zespoły i graczy. Szczególnie jednak chcę podziękować wspaniałym twórcom gier, którzy brali udział w tej przygodzie. Nigdy nie akceptuj świata takim, jakim się wydaje. Zawsze odważ się zobaczyć go takim, jakim może być.

Jeffrey Kaplan

Kaplan jest rozpoznawalny w społeczności gier jako źródło informacji, dyskusji jak i wspaniałego poczucia humoru. Jego kariera obejmuje wiele znanych tytułów takich jak World Of Warcraft, Overwatch czy Warcraft III.

Kto przejmie obowiązki w zespole Overwatcha po odejściu Kaplana?

Aaron Keller pracuje już 18 lat w Blizzardzie, można go uznać zasłużonym weteranem i to właśnie on zajmie stanowisko dotychczas piastowane przez Kaplana.

Aaron Keller

Jeff był świetnym liderem, mentorem, przyjacielem i wie, jak bardzo będziemy za nim tęsknić. Miałem szczęście pracować razem z nim i resztą zespołu Overwatch przez wiele lat nad budowaniem czegoś, co nadal inspiruje ludzi na całym świecie.

Aaron Keller

Co dalej z produkcją gry Overwatch 2?

Bohaterowie z gry Overwatch

Keller rozpoczął nowy etap na ścieżce zawodowej od słów uspokojenia i zapewnił graczy, że zmiana reżysera w żadnym stopniu nie wpłynie na dalszy rozwój Overwatch 2.

[…] prace idą w dobrym tempie. Mamy wyjątkową wizję, którą realizujemy, a wasze reakcje na informacje przedstawione podczas BlizzConline nas podekscytowały. Mamy wiele ciekawych rzeczy do ujawnienia, które planujemy na ten rok i dalszą przyszłość, przygotowując się do premiery.

Aaron Keller

Warto dodać, iż Overwatch 2 wciąż jest w fazie testów. Blizzard nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery nadchodzącej produkcji.

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!