Powstaje RPG w świecie Warhammera. Rogue Trader otrzymał pierwszy teaser trailer

2 czerwca 2022,
22:06
Nikodem Idziak

Ogromne bogactwo uniwersum Warhammera obfitowało w wiele produkcji różnorakiego gatunku. Wielkim marnotrawstwem materiału był więc fakt, że tak ciekawy świat nie otrzymał jeszcze swojego własnego, klasycznego RPG-a. Z ratunkiem nadeszło na szczęście studio Owlcat Games, które na zorganizowanym niedawno pokazie gier z uniwersum stworzonego przez Games Workshop, zdradziło nam kilka szczegółów na temat swojej najnowszej produkcji.

Obraz promujący grę Warhammer 40,000: Rogue Trader
Na skróty
  • 1 czerwca odbyło się Warhammer Skulls 2022, podczas którego opublikowane zostały zapowiedzi wielu produkcji z uniwersum świata wykreowanego przez Games Workshop.
  • Jedną z pokazanych gier był Warhammer 40,000: Rogue Trader – klasyczny, izometryczny RPG od studia Owlcat Games.
  • Twórcy nie podali jeszcze konkretnej daty premiery swojego dzieła, już teraz istnieje jednak możliwość zakupienia preorderu, zapewniającego dostęp do gry w wersji alfa.

Na zorganizowanej 1 czerwca imprezie Warhammer Skulls 2022, czyli wydarzeniu poświęconemu produkcjom z uniwersum wykreowanego przez firmę Games Workshop, pojawiło się wiele zapowiedzi tytułów wszelkiego rodzaju. Punktem szczególnie przykuwającym uwagę okazała się wiadomość o pracach nad grą Warhammer 40,000: Rogue Trader.

Źródło: Youtube, Owlcat Games

Pełnoprawne RPG w świecie Warhammera

Produkcja tworzona przez studio Owlcat Games – odpowiedzialne za tytuły z serii Pathfinder – ma operować na zasadach klasycznego, izometrycznego RPG-a. Wcielimy się w niej w potomka starożytnych kupców i odkrywców, którzy na rozkaz Imperatora poszerzają granicę ludzkiego imperium w coraz to rozleglejszych rejonach galaktyki. Jak na grę z tego gatunku przystało, nie przyjdzie nam wykonywać tego zadania samotnie. Pod naszą kontrolą znajdą się bowiem bohaterowie, z pomocą których toczyć będziemy bitwy w systemie turowym.

Kadr z wersji pre-alpha gry Warhammer 40,000: Rogue Trader

Warhammer 40,000: Rogue Trader – kiedy premiera?

Choć nie dane nam było poznać konkretnej daty premiery tytułu, to już dziś zakupić możemy specjalny preorder zapewniający dostęp do gry w wersji alfa, która wystartować ma jeszcze w tym roku. Jeśli jednak nie macie pod ręką wolnych 99 dolarów, nie martwcie się. Już za niecałe 40 dolarów otrzymacie zestaw zawierający nie tylko przepustkę do wersji beta najnowszego Warhammera, ale co więcej, specjalną odznakę przypiętą do waszego profilu na Discordzie. Oferta ta skierowana jest jedynie do graczy pecetowych, choć studio w planach ma również wydanie gry na niesprecyzowane jeszcze konsole.