Dying Light 2 w końcu doczekało się Nowej Gry+

27 kwietnia bieżącego roku Techland udostępnił aktualizację 1.3.0 do Dying Light 2: Stay Human, która wprowadziła wyczekiwany tryb Nowej Gry Plus oraz kilka innych nowości.

28 kwietnia 2022
Na skróty
  • Dying Light 2 ma już opcję Nowej Gry+.
  • Techland naprawił sporo błędów w grze.
  • Graczy czekają też nowe wyzwania z ciekawymi nagrodami.

W środę 27 kwietnia Dying Light 2 otrzymało sporego i ważnego z perpektywy gracza patcha. O samej aktualizacji firma poinformowała za pośrednictwem swojego Twittera.

Dying Light 2 w końcu ma NG+ i to nie jedyna nowość

Dokładnie tak. Jeżeli udało ci się już ukończyć najnowszą grę Techlandu i nie miałeś co robić, to możesz ponownie przeżyć przygodę zachowując swój dobytek i umiejętności. Poziom przeciwników zostanie odpowiednio wyskalowany, więc nie ma co liczyć na taryfę ulgową. Oczywiście utracimy z ekwipunku przedmioty fabularne, na których z oczywistych powodów nie możemy położyć rąk za wcześnie.

Poza możliwością ogrania kampanii od początku, do gry zostały dodane między innymi:

  • Nowe znajdźki, a konkretnie aż 30 inhibitorów, które zostały rozsiane po całej mapie. Często są one ukryte w „nieoczywistych miejscach”.
  • Rozwinięto wyzwania parkourowe, w tym dodano nowy platynowy medal.
  • Poprawiono działanie trybu współpracy. Tu twórcy naprawili błąd w odradzaniu się postaci w miejscu, w którym od razu umierała.
  • Usprawniono używanie haka do wspinaczki.
  • Dodano nowe zadanie: Something Big Has Been Here („Było tu coś dużego”).

O wszystkich nowościach i zmianach możecie przeczytać na Steamie.

Na koniec przypomnę, że Dying Light 2: Stay Human ukazało się 4 lutego 2022 roku na PC oraz na konsole Xbox i PlayStation zarówno poprzedniej, jak i nowej generacji. Sprzedane kopie można liczyć w milionach, a sam Techland obiecał regularnie wypuszczać DLC, które jeszcze bardziej urozmaicą rozgrywkę (o pierwszym dodatku do pobrania dla DL2 zresztą niedawno pisaliśmy).

Ustrzel grową okazję

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!