GSC Game World wstrzymuje prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

GSC Game World wydał oficjalny komunikat odnośnie do S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl. Prace nad grą zostały wstrzymane z powodu wojny na terenie Ukrainy.

3 marca 2022

W styczniu, gdy sytuacja na świecie jeszcze się trzymała, pojawiła się informacja o przesunięciu premiery gry z 28 kwietnia na 8 grudnia 2022. Niestety wszyscy wiemy, co się teraz dzieje w Ukrainie, i nie dziwi fakt, że GSC Game World oświadczyło, że wstrzymuje prace nad swoim FPS-em.

S.T.A.L.K.E.R. 2 – najpierw przesunęli premierę

Do tej pory GSC Game World utrzymywał, że premiera S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl ma nastąpić 28 kwietnia. W styczniu na Twitterze firma zamieściła smutny komunikat, że gra zostanie wydana 8 grudnia.

Więcej na ten temat możecie przeczytać we wpisie Bartłomieja Gawryszuka.

Są rzeczy ważne i ważniejsze

Z powodu agresji wojsk rosyjskich firma GSC Game World oświadczyła, że do odwołania wszystkie prace nad grą zostają wstrzymane. Dodatkowo na swoim facebookowym profilu zamieściła numer konta, przez które można wspierać Ukraińskie Siły Zbrojne.

GamesGuru bierze udział w projekcie Gracze Dla Ukrainy. Więcej na ten temat a także o możliwości wsparcia naszych sąsiadów możecie znaleźć pod tym linkiem.

Niech żyje wolna Ukraina / Хай живе вільна Україна

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!