Scorn z nową datą premiery. Twórcy przyśpieszają debiut kosmicznego horroru

Twórcy horroru Scorn postanowili sprawić graczom miłą niespodziankę. Wbrew panującej w branży gier modzie, przyśpieszyli oni premierę swojego dzieła.

29 września 2022
Na skróty
  • Kosmiczny horror Scorn zadebiutuje już 14 października, czyli tydzień wcześniej, niż planowano.
  • Gra wyróżni się przerażającą stylistyką oraz rozgrywką inspirowaną horrorami takimi jak Amnesia: The Dark Descent i Soma.
  • Tytuł trafi na PC oraz konsole Xbox Series X|S. W dniu premiery dostępny będzie również w Game Passie.

Scorn – horror w klimatach sci-fi od serbskiego studia Ebb Software – trafi na rynek już 14 października, czyli tydzień wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Twórcy chcieli prawdopodobnie uciec od wypełnionego premierami okresu. Możliwe również, że postanowili po prostu sprawić nam miłą niespodziankę. Niezależnie od ich motywacji – fani mają powód do radości.  

Scorn – horror przyciągający obrzydliwością

Nowe dzieło Ebb Software będzie straszyć nie tylko gęstą atmosferą i wymagającą rozgrywką, ale przede wszystkim przerażającym, zbudowanym z materii organicznej światem. Twórcy inspirowali się horrorami takimi jak Amnesia: The Dark Descent i Soma, a więc podczas gry skupimy się głównie na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek oraz unikaniu zagrożeń. Tytuł opiera się również na twórczości szwajcarskiego malarza, H.R. Gigera – twórcy ksenomorfa, znanego z filmu Obcy.

Jakiś czas temu do sieci trafił także materiał, prezentujący fragmenty eksploracji koszmarnego świata gry. Nie zalecamy jednak oglądania go przy obiedzie. Ani już po zjedzeniu. Przed snem raczej też nie warto. W skrócie – ostrzegaliśmy.

Scorn zadebiutuje na PC i konsoli Xbox Series X|S. W dniu premiery trafi również do abonamentu Game Pass.

Ustrzel grową okazję

Nikodem Idziak

UWaga! Gorące informacje!