fbpx

Prace nad Stalker 2 są kontynuowane? Tak przynajmniej twierdzą jego twórcy

21 maja 2022,
18:19
Jacek Kowal

Wiele wskazuje na to, że S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl nie został całkiem porzucony. Przedstawiciel studia GSC Game World potwierdza na Discordzie, że prace trwają.

Grafika koncepcyjna z gry Stalker 2 prezentująca panoramę Zony

W styczniu dowiedzieliśmy się, że data premiery Stalkera 2 miała zostać przełożona o pół roku, by twórcy mogli go lepiej dopracować. Następnie w lutym nastąpiła agresja Rosji na Ukrainę, co zmusiło studia do ustalenia priorytetów i słusznego wstrzymania prac nad grą. Pod koniec marca pojawiła się informacja, że studio GSC Game World przenosi się do Czech, według plotki by dokończyć swój projekt. Teraz pojawia się nowe światełko w tunelu.

Twórcy Stalkera 2 odpowiadają fanom na pytania

Na oficjalnym discordzie Stalkera 2 jeden z fanów zapytał się czy prawdą jest, że prace nad grą jednak trwają. Na to pytanie twierdząco odpowiedział jeden z przedstawicieli studia. Wiadomość była krótka i zwięzła: TAK. Oczywistym jest, że ogłoszona w styczniu data premier, którą był 8 grudnia tego roku, nie zostanie dotrzymana. Jednak stwierdzenie, że gra dalej jest tworzona pozwala mieć nadzieję, że niedługo otrzymamy kolejne informacje. Najprawdopodobniej wielu rzeczy (jeśli nie wszystkiego) dowiemy się w czerwcu podczas Xbox & Bethesda Showcase. Na zakończenie wspomnę, że Stalker 2 ma trafić wyłącznie na PC oraz Xboxy serii X i S.

fragment Discorda Stalker 2