fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Premiera Hegemony i dodatków coraz bliżej

24 października 2023,
06:00
Kamil 'Furiusz’ Grotek

Od kiedy wydawnictwo Portal Games zapowiedziało wydanie na polskim rynku Hegemony: Poprowadź Swoją Klasę do Zwycięstwa tytuł ten wzbudza wiele emocji wśród graczy. Oprócz samej gry podstawowej, w sprzedaży pojawią się dwa rozszerzenia: Hegemony: Poprowadź Swoją Klasę do Zwycięstwa – Kryzys i Kontrola i Hegemony: Poprowadź Swoją Klasę do Zwycięstwa – Wydarzenia Historyczne. Jak poinformował wydawca, transport pudełek z grami jest coraz bliżej Polski i w ciągu najbliższych tygodni powinien dotrzeć do magazynów Portal Games.

Opis Hegemony: Poprowadź Swoją Klasę do Zwycięstwa

Hegemony: Poprowadź Swoją Klasę do Zwycięstwa to asymetryczna, polityczno-ekonomiczna gra planszowa, która symuluje funkcjonowanie całego kraju, jego polityki i gospodarki. Gracze otrzymują kontrolę nad jedną z czterech grup społeczno-ekonomicznych: klasą Robotniczą, klasą Średnią, klasą Kapitalistów lub Państwem. Ich celem jest wypracowanie własnej strategii, kształtowanie krajobrazu politycznego i gospodarczego zgodnie ze swoją wizją i poprowadzenie swojej klasy społecznej do zwycięstwa!

Opis Hegemony: Poprowadź Swoją Klasę do Zwycięstwa – Kryzys i Kontrola

Dodatek Kryzys i Kontrola oferuje nowe wyzwania i dodatkowe tryby gry. Karty Reakcji na Kryzys i Wydarzenia Alternatywne dodają więcej różnorodności, Ukryte Plany klas społecznych zachęcają do nowych strategii polityczno-ekonomicznych, a przygotowane Automy pozwalają doświadczyć wszystkich ról w grze, niezależnie od liczby graczy.

Opis Hegemony: Poprowadź Swoją Klasę do Zwycięstwa – Wydarzenia Historyczne

Dodatek Wydarzenia historyczne otwiera grę na zdarzenia, które w swoim czasie wstrząsnęły całymi imperiami. I i II wojna światowa, rewolucje amerykańska i rosyjska, kryzysy finansowe i reformy gospodarcze – wszystkie one wywierają ogromny wpływ na klasę pod kontrolą gracza i wnoszą dodatkowy poziom wyzwania w grze.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze