Powstanie serial na podstawie gry planszowej Ryzyko

Tworzenie filmów czy seriali na podstawie innych mediów nikogo już nie dziwi. Inspiracją może stać się wszystko, nawet zwykła gra planszowa. I to właśnie na podstawie znanej i lubianej planszówki o krótkiej nazwie Ryzyko powstanie wkrótce serial.

12 stycznia 2021
Na skróty
  • Gra planszowa Ryzyko stanie się inspiracją do nowego serialu.
  • Za jego stworzenie będzie odpowiedzialny Beau Willimon, pracujący wcześniej przy House of Cards.

Za projekt odpowiedzialny będzie Beau Willimon, mający już w swoim dorobku uznane House of Cards. W jaki sposób zamierza przenieść na ekrany grę planszową – nie wiadomo, ale twórca pewnie już ma na to jakiś pomysł. Znając założenia planszowego pierwowzoru, możemy snuć przypuszczenia, na czym skupi się serial. Ryzyko polega na osiągnięciu dominacji na mapie świata przy zastosowaniu odpowiedniej strategii i wykorzystania sił zbrojnych, czyli w jakiś sposób porusza tematy władzy i potęgi. Podobnie jak House of Cards. Być może zobaczymy więc na ekranie kolejne studium władzy.

Beau Willimon

O co chodzi w planszowej wersji Ryzyka?

Najbardziej podstawowym wariantem rozgrywki w Ryzyku jest podbicie jak największego terenu za pomocą swojej armii. Plansza podzielona jest na 42 obszary na 6 kontynentach, a kolor kostki, którą rzucamy, decyduje o naszym działaniu w trakcie rundy (atak lub obrona). Kolejne ruchy wymagają obrania odpowiedniej taktyki i uważnego skupienia nie tylko na swoich posunięciach, ale także na decyzjach przeciwnika.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!