Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Polska wersja Raven Manora zawalczy o ufundowanie. Start kampanii w Halloween

23 września 2023,
05:17
Łukasz Małek
Raven Manor Bear's Workshop

Raven Manor to imprezowa gra karciana od wydawnictwa Bear’s Workshop, grupy entuzjastów z Wrocławia. Tytuł ten w marcu tego roku wystartował z kampanią na platformie Kickstarter, osiągając próg minimalny potrzebny do ufundowania projektu. Niestety, jak podaje organizator zbiórki, rozmowy z wydawcą przedłużyły się, a także nie przyniosły one spodziewanego rezultatu. W związku z tym dostarczenie Raven Manora przełoży się w czasie.

Choć tytuł ten stworzyli Polacy, pierwotnie Raven Manor projektowany był pod rynek zagraniczny. Grę planowano wydać w języku angielskim. Liczne prośby o wydanie gry po polsku zachęciły twórców karcianki do spróbowania swoich sił na rodzimym rynku. W efekcie na platformie Gamefound już w Halloween wystartuje kampania crowdfundingowa, która będzie miała na celu sfinansowanie polskiego wydania tej produkcji.

Mamy jednocześnie zapewnienie, że osoby, które wsparły kampanię angielskiej wersji językowej będą mogły wybrać, która wersja gry interesuje je bardziej. Bear’s Workshop pragnie zwrócić zaufanie, jakim zostało obdarzone, gdy backerzy wsparli ich projekt na Kickstarterze.

Co wiemy o grze Raven Manor?

Raven Manor to imprezowa karcianka dedukcyjna stworzona przez Michała Zaczka. Karty zdobi oszałamiająca, mroczna grafika inspirowana komiksem Sin City. Proste zasady, a zarazem głębia rozgrywki, cień podejrzeń, dreszczyk emocji – to wszystko i wiele więcej zamknięte w jednej talii kart.

Raven Manor to gra, w której gracze wcielają się w członków rodziny. Pośród nich znajduje się Kruk, który zechce zabić lub opętać resztę. Tymczasem pozostali gracze będą próbowali stawić czoła niebezpieczeństwu. Tożsamości wszystkich uczestników rozgrywki są tajne, zatem podczas wspólnej zabawy nikt nie wie, kto jest kim, co ostatecznie prowadzi do masowego obłędu oraz absolutnego braku zaufania. Intryga goni intrygę. Przy tej grze nie będzie trudno popaść w paranoję.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze