PlayStation Showcase może odbyć się w przyszłym miesiącu

3 kwietnia 2024,
17:49
Arek Grabowski
Symbole konsoli

W styczniu Sony zorganizowało pierwszy duży pokaz 2024 roku, czyli State of Play. Zaprezentowano tam między innymi Death Stranding 2, Stellar Blade czy też Until Dawn. Wydarzenie było spore, lecz najwidoczniej przygotowywana jest już kolejna prezentacja. Według nowych doniesień już w następnym miesiącu odbędzie się PlayStation Showcase. To dość nietypowe, a poinformował o tym znany informator Jeff Grubb z Giant Bomb podczas transmisji na żywo.

Słyszałem, że będzie „coś” PlayStation – albo State of Play, albo Showcase, w przyszłym miesiącu w maju, więc to prawdopodobnie tam będzie.

Jeff Grubb

„To”, które pojawia się w wypowiedzi Grubba oznacza remake Silent Hill 2. Najpewniej właśnie tę grę zobaczymy podczas prezentacji – o ile rzeczywiście będzie miała miejsce.

Co Sony zamierza pokazać na nadchodzącym PlayStation Showcase?

Na ten moment Sony oficjalnie nie ujawniło żadnej informacji o potencjalnym PlayStation Showcase. Prezentacja jest jedynie zapowiadana w kuluarach branży. Coraz więcej źródeł informuje o potencjalnym PlayStation Showcase.

Według Jeff’a Grubb’a pojawi się tam między innymi remake Silent Hill 2. To jednak zdecydowanie nie koniec nowości. Niektórzy spodziewają się pierwszego ujawnienia PlayStation 6 lub PlayStation 5 Pro, którego specyfikacja niedawno wyciekła.