fbpx

PlayStation 6 w 2027 roku? Potencjalna data premiery wyciekła dzięki przejęciu Activision

Sony i Microsoft musieli ujawnić dokumenty dotyczące wydawania Call of Duty, jeżeli przejęcie Activision Blizzard dojdzie do skutku. Warto zauważyć, że zostały już zawarte odpowiednie umowy. Sony będzie miało dostęp do serii Call of Duty do 2027 roku.

W dokumentach można znaleźć informację o dacie wydania kolejnej konsoli PlayStation, jednak została ona oznaczona jako „zredagowana”. Mimo wszystko zaraz później widnieje zapis, że Sony otrzyma Call of Duty do tego czasu. Według tych informacji PlayStation 6 pojawi się w 2027 roku po zakończeniu wyżej wspomnianego dostępu.

Co wiemy o PlayStation 6? Potencjalna data premiery i przecieki

O potencjalnej dacie premiery PlayStation 6 informuje między innymi serwis Gizchina. Według zapisków z dokumentów Activision Blizzard można wnioskować, że kolejna konsola Sony będzie miała premierę w 2027 roku. Byłoby to 7 lat po premierze PlayStation 5, co brzmi dość racjonalnie według graczy.

Wielu użytkowników Reddita dość aktywnie reaguje na informację o potencjalnej premierze konsoli nowej generacji. Po 2027 roku Sony jednak straci prawa do serii Call of Duty, więc kolejne gry Activision od tego momentu nie pojawią się na PlayStation.