fbpx

Wszystko o Resident Evil 9. Kiedy premiera gry? Co już wiemy?

17 października 2022,
10:23
Arek Grabowski

Resident Evil 9 to kolejna, nadchodząca odsłona uwielbianej przez fanów serii z gatunku survival-horror. Produkcją zajmuje się studio Capcom, które niewiele mówi o swojej nowej grze. Pogłoski, plotki i informatorzy przewidują premierę na 2024 rok, ale co jeszcze wiadomo o kolejnym Residencie?

Resident Evil 9 i wszystkie informacje o grze. Postać Mother Miranda

Resident Evil 9 to gra, na którą czeka wielu fanów gatunku survival-horror. Seria wkradła się w serca graczy przede wszystkim rozbudowaną, ciekawą fabułą, niepowtarzalnym klimatem i genialnymi pomysłami twórców przy każdej odsłonie. Studio Capcom zdradza niewiele. Obecnie informacje są mocno ograniczone do pogłosek, przecieków, nieoficjalnych informacji i tego typu źródeł. Wszystko, co już wiadomo o Resident Evil 9 – kiedy premiera, bohaterowie, miejsce akcji, znajdziesz poniżej. Zebraliśmy najważniejsze informacje o kolejnej odsłonie serii!

Logo serii Resident Evil na czarnym tle

Gra Resident Evil 9 miała zakończyć dotychczasową trylogię Capcom. Mimo wszystko już wiadomo, że zrobi to DLC do poprzedniej części. Nowa produkcja będzie więc prawdopodobnie zupełnie inną historią, o której obecnie niewiele wiadomo. Seria cieszy się ogromną rzeszą niezwykle oddanych fanów, dlatego właśnie każda, choćby najmniejsza informacja o kolejnym tytule budzi nie lada emocje.

Poprzednie odsłony, czyli Resident Evil: 7 Biohazard oraz Resident Evil: Village stawiały na bardzo oryginalne klimaty i historie. Horror wypływa tu z każdej strony. Ciężki klimat można poczuć niezwykle mocno. Dodatek do Village będzie zakończeniem historii bohatera trylogii – co dalej?

Resident Evil 9 – kiedy premiera gry? Najnowsze informacje

To najważniejsze pytanie, jeśli chodzi o najnowszą odsłonę serii. Premiera będzie zdecydowanie nieprędko. W internecie można znaleźć wiele różnych przesłanek, przecieków czy nieoficjalnych informacji. Mimo wszystko Resident Evil 9 prawdopodobnie zachowa chronologię wydawniczą studia Capcom. Poprzednie części były wydane około 4 lata po sobie.

Obecnie produkcja Resident Evil 9 mogła zostać zaburzona przez pandemię i inne zawirowania. Wydania gry można więc spodziewać się dopiero w 2024 roku. Dokładna data jest obecnie nieznana – nieoficjalne informacje nie są tu żadnym potwierdzeniem. Wiadomo jednak od kiedy gra znajduje się w stanie produkcji.

Taką informację przekazał branżowy informator Dusk Golem. Mówi on o tym, że Resident Evil 9 to najdłużej produkowana gra z serii – można spodziewać się więc niespotykanego dotąd dopracowania. Jest ona tworzona już od 2018 roku. Przewidywania według Dusk Golema mówią o “6 do 7 lat produkcji”. Stąd także wynika, że premiera wypadałaby na 2024 rok.

Co już wiemy o Resident Evil 9? Miejsce akcji, fabuła, bohaterowie

Wiele informacji niestety jeszcze nie otrzymaliśmy. Mimo wszystko bardzo dużo jest wręcz pewnikiem. Trzon gry ciągle pozostaje taki sam. Resident Evil 9 nadal będzie pierwszoosobowym survival-horrorem. Capcom nie zamierza wracać do poprzedniej technologii. Toporne, trzecioosobowe sterowanie odeszło w niepamięć. Jedynie odnowione wersje z podtytułem Remake wykorzystały to rozwiązanie naprawdę dobrze. Obecnie jednak pierwszoosobowa perspektywa stała się pewnym standardem dla serii.

Bohater Chris Redfield z gry

Bohaterowie Resident Evil 9

Obecnie jest już kilka informacji, które zdradzają częściowo, jakich postaci można spodziewać się w nowej odsłonie serii. Przede wszystkim sam Ethan Winters (bohater “współczesnych” Residentów) zakończy swoją historię przy okazji dodatku do Village. Nie będzie go więc w kolejnej odsłonie, co zostało już potwierdzone przez cytat “The father’s story is now done” na końcu najnowszej części Resident Evil.

Warto jednak zauważyć, że Rosemary, czyli córka Ethana, nadal żyje. Dość ważne jest to, że ma ją pod opieką tajemnicza organizacja, o której wiadomo tak naprawdę niewiele. Dodatkowo posiada ona wyjątkowe umiejętności. W serii występuje również Eveline – złoczyńca z Resident Evil 7. Ma ona pewne powiązania z Rosemary.

To jednak pewne przewidywania. Pewnikiem jest jednak to, że w Resident Evil 9 wystąpi Chris Redfield – jeden ze znanych bohaterów serii. Niestety nie wiadomo wiele więcej, jednak fabuła rozbudowuje się coraz bardziej. Jest ona szalona i ciekawa. Można więc być pewnym kolejnych, niezwykłych oraz oryginalnych postaci w kolejnej odsłonie.

Czas i miejsce akcji nowego Residenta

Tutaj bardzo ciężko cokolwiek przewidzieć. Patrząc na trend serii – kolejne miejsce akcji będzie czymś zupełnie innym. Resident Evil 9 będzie następną grą wykonaną w stylu 7 części oraz Village. Lokacje są tworzone bardzo szczegółowo i oryginalnie. Warto również zauważyć, że gra jest tworzona naprawdę długo, od 2018 roku. Miejsce akcji może być więc jeszcze bardziej szczegółowe oraz rozbudowane.

Anonimowe źródło z 4chana mówi o tym, że nowy Resident będzie miał podtytuł Apocalypse. Zawarto tam również informacje dotyczące miejsca akcji. Gra ma toczyć się w inspirowanym folklorem lesie, co pasowałoby do dotychczasowego rozwoju serii przez Capcom. Według informatora z 4chana kolejna część ma być bardzo mocno nastawiona na horror.

Resident Evil 9 będzie raczej rozgrywać się w czasach współczesnych. Jest to mniej więcej potwierdzone przez wszystkie przesłanki z poprzednich gier oraz ogólny trend serii. Capcom raczej nie wprowadzi tu większych zmian. Czasem akcji pozostanie po prostu współczesność.

Fabuła w Resident Evil 9

Historię poznamy raczej dopiero na premierę lub przy okazji wydania trailerów i zapowiedzi. Obecnie znane są tylko pomniejsze szczegóły. Wiemy, że w grze wystąpi organizacja Umbrella Corporation, która jest ikoniczna dla całej serii. Nie są jeszcze znane informacje, jak konkretnie będzie ona zaangażowana w fabułę.

Lady Dimitrescu w tle z "siostrami" z gry Resident Evil Village

Według niektórych przesłanek w grze ma pojawić się jakiś rodzaj infekcji – wirusowa czy też grzybicza. Ma ona być powodem katastrofy. Mimo wszystko większość informacji to tylko niepotwierdzone przesłanki. Wielu graczy czeka także na powrót Lady Dimitrescu – nie jest obecnie wiadomo, czy Capcom ją wskrzesi w nowej grze.

Na jakie platformy ukaże się Resident Evil 9? Produkcja tylko na nową generację

Data premiery gry jeszcze nie jest znana. Mimo wszystko przewidywania (oraz informator) wskazują na 2024 rok. Jest to najwcześniejszy okres, w jakim Resident Evil 9 może zostać wydane. Przede wszystkim z tego powodu należy przewidywać, że produkcja pojawi się wyłącznie na nowej generacji konsol oraz oczywiście komputerach osobistych.

Już poprzednie odsłony z serii prezentowały genialną oprawę graficzną. W kolejnej części można spodziewać się dalszego przesuwania granicy przez Capcom. Produkcja gry zajmuje najdłużej w historii Residenta. To także pewna przesłanka i gwarancja, że pod względem technicznym nie ma się tu o co martwić.

Czy premiera Resident Evil 9 rzeczywiście będzie dopiero w 2024?

Capcom niestety każe naprawdę długo czekać na kolejną odsłonę uwielbianej przez fanów serii. Mimo wszystko studio ciągle wydaje nowe produkcje. Na 2023 rok – konkretnie marzec, przewidziano między innymi Resident Evil 4 Remake. Ponadto nowe DLC do Village będzie składało się z trzech części. Ma ono podtytuł The Winters. Zawiera wieloosobową minigrę o nazwie Mercenaries, narracyjny dodatek Shadow of Rose oraz możliwość gry w trzeciej osobie.

Studio cały czas produkuje kolejne gry i dodatki, nie zmniejsza tempa. Można spodziewać się bardzo wysokiej jakości wykonania tak samego Resident Evil 9, jak i wszystkich zapowiedzianych projektów. Mimo wszystko na grę trzeba będzie poczekać – zagwarantuje to jednak perfekcyjne dopracowanie produkcji.