fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

PHALANX otrzymał przedprodukcyjne próbki gry Huang, planowana data wysyłki niezagrożona

13 lipca 2023,
00:02
Łukasz Małek
Premiera gry Huang na dzień dzisiejszy nie jest zagrożona

Gra Huang to remake popularnej gry Yellow & Yangtze z 2018 roku, której autorem jest dr Reiner Knizia (odpowiedzialny przede wszystkim także za Tigris & Euphrates, czyli siostrzaną grę Yellow and Yangtze). Produkcja pojawi się na rynku za sprawą wydawnictwa PHALANX. Ta planszówka zawalczyła o ufundowanie w marcu i już wtedy odniosła sukces, osiągając minimalny cel w niespełna dwie godziny.

Według oficjalnego harmonogramu, Huang ma pojawić się na rynku w październiku bieżącego roku. Raptem kilka godzin temu opublikowana została aktualizacja, w której wydawnictwo PHALANX podzieliło się dobrą wiadomością. Producent odpowiedzialny za grę dostarczył już egzemplarz próbny, a produkt jest sprawdzany pod kątem produkcyjnym. Z oficjalnych informacji wynika, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, zatem masowa produkcja lada moment ruszy pełną parą.

Kilka słów o grze Huang

W tej wyjątkowej planszówce każdy z uczestników rozgrywki poprowadzi starożytne chińskie królestwo, marzące o imperialnej potędze. Będziemy zakładać nowe państwa, budować pagody, walczyć o wpływy. Zjedoczenie kraju pod chwalebną dynastią pozwoli zapisać się na kartach historii tylko nielicznym. Akcja gry HUANG rozgrywa się w okresie Walczących Królestw (475-221 p.n.e.), czasie niekończących się wojen pomiędzy siedmioma rywalizującymi ze sobą państwami: Qin, Chu, Qi, Yan, Han, Wei i Zhao.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze