fbpx

Overwatch skończy z loot boxami! Płatne skrzynki znikną z popularnej serii gier Blizzarda

11 sierpnia 2022,
17:09
Jacek Kowal

Blizzard kończy z płatnymi lootboxami w Overwatch. Co prawda już niedługo Overwatch 2 całkiem zastąpi oryginał, wypierając klasyczne skrzynki, ale póki co te będą do zdobycia tylko wewnątrz gry.

Postacie z gry Overwatch

Blizzard nie próżnuje i ciężko pracuje nie tylko nad Overwatch 2, ale również nad klasycznym Overwatch. Co prawda potwierdzono już, że druga część serii ma zastąpić oryginał, lecz nie oznacza to, że pierwsza odsłona kultowej strzelanki leży odłogiem. We wtorek rozpocznie się trzecie i ostatnie wydarzenie rocznicowe, podczas którego można zgarnąć unikalne skórki lub zagrać w nietypowe rodzaje gier. Event ma potrwać do 30 sierpnia i wtedy też Bliizard sprzeda ostatnią skrzynkę za prawdziwe pieniądze.

Darmowy loot w Overwatch

Jako że Overwatch 2 ma być darmowy dla wszystkich (przynajmniej w trybie PVP) Blizzard już przygotował się do usunięcia możliwości zakupu skrzynek ze skórkami za realne pieniądze. Aktualnie loot boxy można było zakupić albo zdobyć poprzez grę. Po osiągnięciu kolejnego poziomu lub zagraniu określoną rangą otrzymywaliśmy pojemnik, w którym mieliśmy gwarantowane cztery losowe: skórki, zwycięskie pozy, prezentacje zagrania, emotki, kwestie, graffiti, ikony gracza lub walutę. Po 30 września będzie to jedyny sposób na poszerzenie swojej kolekcji.

Co ciekawe niedawno w Wielkiej Brytanii toczyły się spory o zakazanie płatnych lootboxów, ale wszystko rozeszło się po kościach.

Lootbox z Overwatch 1

Overwatch 2 natomiast całkowicie zrezygnuje z klasycznych skrzyń. Zamiast tego gracze będą mogli sami decydować, do czego dążą za pomocą tzw. Karnetu Bojowego, a także klasycznego sklepu, w którym wydamy nasze ciężko zarobione (wirtualne) kredyty.