fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Ogłoszono tegorocznych zwycięzców Spiel, Kennerspiel oraz Kinderspiel des Jahres.

17 lipca 2023,
00:16
Łukasz Małek
Challengers, zwycięzcy w Kennerspiel des Jahres

W niedzielne popołudnie ogłoszono tegorocznych zwycięzców Spiel, Kennerspiel oraz Kinderspiel des Jahres. Ponadto niemieckie jury wręczyło specjalną nagrodę serii Unlock.

Nagrodę Spiel des Jares otrzymała gra Dorfromantik

Decyzją Jury, nagrodę Spiel des Jahres otrzymała gra Dorfromantik, pokonując tym samym Fun Facts oraz Next Station London. Autorami planszówki są Michael Palm oraz Lukas Zach. W Polsce, w naszym języku pojawi się ona za sprawą IUVI Games, które odpowiada za gry takie jak Dominion, Star Realms czy Hero Realms.

Dorfromantik to kafelkowa gra dla 1-6 graczy oparta na grze wideo. Podczas rozgrywki układamy sześciokątne płytki, tworząc wiejski pejzaż, wytyczając jak najdłuższy tor oraz rzekę. Celem głównym jest spełnienie zadań, co umożliwi tym samym postęp w kampanii.

Nagrodę Kennerspiel des Jares otrzymała gra Challengers!

Zwycięzcą w kategorii Kennerspiel jest tytuł Challengers! które na polskim rynku pojawiło się za sprawą wydawnictwa Rebel. Tym samym planszówka pokonała tytuły takie jak Niezbadana planeta oraz Iki.

Autorami Challengers! są Johannes Krenner oraz Markus Slawitscheck. Jest to gra karciana dla 1-8 graczy, w której główny prym wiedzie mechanika budowania talii. W grze stoczymy siedem intensywnych pojedynków, w każdej rundzie ścierając się z innym przeciwnikiem.

Nagroda Kinderspiel des Jahres poleciała do Mysterium Kids

Na koniec mamy jeszcze laureata kategorii dziecięcej. Mysterium Kids autorstwa Antonina Boccara i Yvesa Hirschfelda zwyciężyło z grami Gigamon oraz Carla Caramel.

Do gry Mysterium Kids zasiądziemy w 2-6 osób w wieku 6+. Współpracując, musimy odnaleźć skarb Kapitana, zanim skończy się noc. W każdej rundzie, jeden z uczestników rozgrywki zostanie Duchem Kapitana Echo, by dawać wskazówki pozostałym

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze