fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Niezbadana planeta od Portal Games wyrusza w drogę. Rozpoczął się transport gry do Polski

26 czerwca 2023,
11:23
Łukasz Małek
Niezbadana Planeta

Wydawnictwo Portal Games poinformowało, że wypatrywana przez graczy Niezbadana planeta wyruszyła w drogę do Polski. Oznacza to, że tytuł już niebawem trafi do magazynu, a zaraz po tym na sklepowe półki.

Podczas tegorocznej imprezy Portalcon zapowiedziano grę Niezbadana planeta. Od tego momentu tytuł ten przyciągnął uwagę wielu planszówkowych fanów. O co chodzi w tej produkcji? Na naszej planecie wyczerpały się zasoby. Musimy skolonizować nowe terytoria, by zapewnić przetrwanie naszej populacji. Nasi naukowcy odkryli szereg planet. Czas więc wysłać łaziki, by przetestowały środowisko z nadzieją, że nowe obszary zapewnią byt cywilizacji.

Niezbadana planeta zabierze nas na podbój kosmicznej przestrzeni

Niezbadana planeta to rywalizacyjna gra dla 1-6 graczy, w której będziemy próbować stworzyć planetę idealną. Uczestnicy rozgrywki w każdej z rund będą umieszczać po jednej płytce w kształcie poliomino (innymi słowy kształty, które znamy z popularnej gry Tetris). Z podobną mechaniką mieliśmy do czynienia w grze In the Hall of the Mountain King (W Grocie Króla Gór).

Rozmieszczanie kafelków jest szczególnie ważne, ponieważ każdy z nich zawiera zasoby. Te z kolei reprezentują infrastrukturę potrzebną do podtrzymania życia na naszej nowo zasiedlanej planecie. Kluczowym może się okazać rozmieszczenie kafelków, by jak najlepiej pokryć teren, a także zbudować niezawodnie działający silnik.

Po umieszczeniu kafelka, każdy uczestnik rozgrywki wykonuje dwie akcje związane z dwoma typami infrastruktury na kafelku. Niektóre rozmieszczenia płytek uruchomią „meteory”, które utrudnią rozwój wszystkich planet i uniemożliwią im zdobywanie punktów w rzędzie i kolumnie meteorytu.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze