fbpx

Nadchodzi ważna aktualizacja biznesowa Xboxa. Znamy datę specjalnego odcinka Xbox Podcast

13 lutego 2024,
08:00
Kaja Piaścik
Logo Xboxa

Ciekawość graczy została ostatnio rozbudzona plotkami o wieloplatformowych planach Xboxa. Według doniesień Microsoft przygotowuje się do przeniesienia ekskluzywnych gier Xboxa takich jak Starfield, Indiana Jones and the Great Circle czy seria Gears of War także na konsole konkurencyjnych firm.

W związku z pojawieniem się spekulacji szef Xboxa Phil Spencer zapowiedział na ten tydzień dużą aktualizację biznesową, która prawdopodobnie miałaby dotyczyć właśnie m.in. migracji xboxowych tytułów na PlayStation czy Nintendo Switch. Jak się okazuje, aktualizacja ta nadejdzie w formie specjalnego odcinka oficjalnego podcastu Xboxa.

Specjalna edycja Xbox Podcast już w ten czwartek

Ważne informacje od Xboxa, najprawdopodobniej również te dotyczące wieloplatformowości ekskluzywnych gier, poznamy już w ten czwartek, 15 lutego. Specjalny odcinek Xbox Podcast pojawi się o godzinie 21:00 czasu polskiego m.in. na oficjalnym kanale na YouTube.

Gośćmi będą osoby z najwyższych stanowisk kierowniczych marki Xbox w Microsofcie: CEO Microsoft Gaming i szef działu Xbox Phil Spencer, prezeska Xboxa Sarah Bond i szef Xbox Game Studios Matt Booty.

Nadchodzące ogłoszenie od Microsoftu z pewnością będzie miało wielkie znaczenie dla branży gier. Miejmy nadzieję, że oprócz ogólnych planów kierownictwo Xboxa podzieli się także konkretami. Według najnowszych doniesień pierwszymi ekskluzywnymi tytułami Xboxa, które trafią na konkurencyjne konsole, mogą być Hi-Fi Rush i Pentiment.