Red Dead Redemption może trafić na PC. Rockstar prawdopodobnie przygotowuje się do ogłoszenia

15 maja 2024,
09:05
Arek Grabowski
John Marston spaceruje przez miasto

Rockstar może już przygotowywać się do zapowiedzi Red Dead Redemption na PC. Pod koniec 2023 roku jeden z aktorów głosowych, który współpracuje ze studiem, zasugerował, że powstaje trzecia odsłona serii. Mimo wszystko od tamtej pory nie ma kolejnych szczegółów. Znany analityk danych Tez2 ujawnił jednak, że zapowiedź PC-towego portu Red Dead Redemption jest już nieunikniona.

Tez2 informuje, że powyższe linie zostały dodane w najnowszej aktualizacji launchera Rockstar Games. Red Dead Redemption obchodzi w tym tygodniu 14. rocznicę premiery – to idealna okazja, by wydać kolejny port gry, który jest najbardziej wyczekiwany przez graczy.

Red Dead Redemption miało premierę w 2010 roku

Gra początkowo pojawiła się na Xbox 360 oraz PlayStation 3. Od tamtej pory nie powstało zbyt wiele jego portów. Red Dead Redemption zostało ponownie wydane w sierpniu 2023 roku na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Tytuł jest także dostępny za pośrednictwem kompatybilności wstecznej z konsol Xbox Series X/S.

Mimo wszystko port Red Dead Redemption na PC nigdy nie został wydany. Przez lata powstawały różne emulatory konsol, gdzie gra rzeczywiście była dostępna. To jednak nielegalna forma dostępu do tej produkcji. Gracze oczekują od 14 lat takiego portu – jego zapowiedź natomiast może pojawić się nawet w najbliższych dniach.