fbpx

Blade Runner: Enhanced Edition – premiera odnowionego klasyka

22 czerwca 2022,
21:57
Kaja Piaścik

Blade Runner: Enhanced Edition trafi zaraz do sprzedaży! Grę z uniwersum Łowcy Androidów od Westwood Studios z 1997 roku odświeżyło studio Nightdive.

Łowca Androidów Ray McCoy w grze Blade Runner: Enhanced Edition
Na skróty
  • Premiera Blade Runner: Enhanced Edition odbędzie się 23 czerwca.
  • Tytuł będzie dostępny na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.
  • Edycja rozszerzona jest odnowioną przez Nightdive Studios wersją gry z 1997 roku.

Już od jutra będziemy mogli zagrać w odświeżonego Blade Runnera – grę Westwood Studios z 1997 roku. Klasyk inspirowany Łowcą Androidów został odnowiony przez studio Nightdive, które zadbało o dostosowanie tytułu do współczesnych standardów.

Głównym bohaterem Blade Runner: Enhanced Edition jest Łowca Androidów Ray McCoy, którego zadaniem jest wytropienie grupy Replikantów. Jego śledztwo rozgrywa się równolegle do fabuły filmu, przez co w tytule możemy zobaczyć twarze znane z oryginalnego Łowcy Androidów – pojawiają się postaci grane przez Sean Young, Jamesa Honga, Joe Turkela, Briana Jamesa oraz Williama Sandersona. Ścieżka dźwiękowa gry uwzględnia także fragmenty soundtracku skomponowanego przez Vangelisa.

Blade Runner: Enhanced Edition – kiedy premiera?

Nightdive Studios ogłosiło datę wydania tytułu właściwie w ostatniej chwili. Blade Runner: Enhanced Edition będzie mieć premierę już jutro, 23 czerwca. Gra trafi do sprzedaży w wersjach na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC na Steamie. Dostępne będą także fizyczne wersje na Switcha i PS4 – Limited Run Games oferuje zarówno standardowe, jak i kolekcjonerskie edycje.

W latach 90. produkcja zdobyła uznanie za wierne odzwierciedlenie klimatu Łowcy Androidów w reżyserii Ridleya Scotta. Teraz zarówno dawni fani, jak i ci, którzy nie mieli dotąd styczności z grą, będą mogli liczyć m.in. na ulepszoną grafikę i interfejs oraz wzmocnienie filmowych fragmentów do 60 FPS-ów.