Biomutant z datą premiery i trzema różnymi edycjami gry

Ogłoszony w 2017 roku Biomutant, klimatyczny postapokaliptyczny RPG, od początku zapowiadał się ciekawie. Przyszło nam jednak chwilę poczekać na datę premiery, która została właśnie ogłoszona.

27 stycznia 2021
Na skróty
  • Biomutant gra ma ukazać się 25 maja 2021 roku.
  • Grę możemy już nabyć w przedsprzedaży.
  • Mamy do wyboru trzy różne edycje.

Biomutant określany jest mianem RPG-a, którego akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, zamieszkanym przez przypominające ludzi zwierzęta i roboty. Choć twórcy gry zwracają na baśniowy aspekt opowieści, nie jest to całkowicie sielankowa historia. W krainie tej szaleje epidemia i nawet drzewo życia jest zagrożone. Wtedy wkraczamy my, wcielając się w bohatera, którego działania mogą zdecydować o tym, co się wydarzy i jak potoczą się losy świata.

Twórcy gry podkreślają, że rozgrywka Biomutanta będzie mocno wykorzystywać sztuki walki i modyfikacji dostępne dla naszej postaci. Mamy mieć tutaj do czynienia z nowym podejściem do trzecioosobowej perspektywy w grach. Dużą rolę odegra także eksploracja otwartego świata oraz system wytwarzania przedmiotów.

Brzmi zachęcająco? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Gra będzie miała swoją premierę 25 maja 2021. Trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboxa One.

Biomutant – zawartość trzech edycji gry

Grę możemy zamówić już w przedprzedaży na jej oficjalnej stronie. Do wyboru mamy trzy różne edycje: Standardową, Kolekcjonerską oraz Atomową. W pierwszej obejdzie się bez zaskoczeń, otrzymamy w niej tylko kopię gry, za to w pozostałych dwóch możemy liczyć na dodatkową zawartość. Edycja Kolekcjonerska zaoferuje nam oficjalny soundtrack z gry, grafikę w formacie A1, figurkę głównego bohatera oraz pudełko premium. Do Edycji Atomowej dorzucona zostanie oprócz tego diorama, steelbook, koszulka w rozmiarze L lub XL oraz podkładka na mysz.

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!