fbpx

Trwają prace nad kolejnym Deus Ex? Niestety jest to dopiero początek, więc do premiery jeszcze daleko

2 listopada 2022,
14:51
Jacek Kowal

Coraz więcej plotek stwierdza, że studio Eidos Montreal ma pracować nad kolejną odsłoną Deus Ex. Czy szykuje się powrót do cyberpunkowego świata?

Adam Jensen w bojowej pozie

Marka Deus Ex przez lata zdobyła rzeszę fanów. Futurystyczna wizja przyszłości pełna wszczepów, latających pojazdów, gangów i oczywiście wielkich korporacji (czy jakaś cyberpunkowa gra może się bez nich obejść). Teraz studio Eidos Montreal ma pracować nad kolejną odsłoną, ale są to jedynie plotki.

Nowy Deus Ex powstaje, a przynajmniej takie są plotki

Dziennikarz Jason Schreier, który uważany jest za dobrze poinformowanego, podzielił się na Twitterze dość ciekawymi informacjami. Według Jasona Eidos Montreal porzucił pracę nad grą inspirowaną serialem Stranger Things, by skupić się nie na jednym, ale na aż trzech projektach.

Zgodnie z postem Jasona, Eidos ma pracować nad nową marką, następnym Deus Ex, a także kolejną odsłoną serii Fable. Niestety, na razie nie mamy żadnych dodatkowych informacji, więc nie wiadomo, czy ponownie wcielimy się w Adama Jensena (na co bardzo liczę). Co ciekawe, słowa Jasona pokrywają się z podcastem Jeffa Grubba, który wspominał, że Deus Ex ma wrócić.

Warto wspomnieć, że na początku roku Eidos Montreal i dwa inne studia należące wcześniej do Square Enix zostały wykupione przez Embracer Group. Może nowy właściciel postanowił dać nowe życie kultowym tytułom. Jeżeli to prawda, to po Deus Ex czekam na kolejnego Thiefa.