fbpx

Microsoft prawdopodobnie ujawni plany dotyczące gier Xbox na PlayStation w przyszłym tygodniu

6 lutego 2024,
10:05
Arek Grabowski
Logo Xbox Games Showcase

W sieci od niedawna pojawiają się przesłanki mówiące, że Microsoft zamierza przenieść ekskluzywne gry z Xboxa na konsole PlayStation. Dotyczy to między innymi Indiana Jones and The Great Circle, Starfielda czy nawet Gears of War. Microsoft wciąż oficjalnie nie skomentował sprawy. Mimo wszystko Phil Spencer, szef Xbox, napisał na Twitterze, że firma pracuje nad aktualizacją biznesową przyszłości marki. Niestety nie wymienił, jakie konkretnie plany ma Microsoft. Informacje zostaną ujawnione w następnym tygodniu.

Tom Warren z The Verge uważa, że Microsoft po prostu zamierza przenieść swoje gry na PS5 oraz Nintendo Switch. Miałaby to być odpowiedź dotycząca oczekiwań graczy, którzy chcieli otrzymać ekskluzywne tytuły również dla innych platform.

Microsoft planował ogłosić zmiany już wcześniej w tym miesiącu

Według wyżej wymienionego raportu The Verge Microsoft zamierzał opublikować aktualizację już wcześniej. Najwidoczniej jednak wyciek spekulacji i plotek spowodował opóźnienie ogłoszenia. Otrzymamy je w następnym tygodniu – bliższy termin nie został określony.

Zaplanowaliśmy wydarzenie dotyczące aktualizacji biznesowych na przyszły tydzień, podczas którego z niecierpliwością czekamy na podzielenie się z wami większą ilością szczegółów na temat naszej wizji przyszłości Xbox.

Phil Spencer, szef działu Xbox

Ogłoszenie Phila Spencera mówi tyle, że Microsoft rzeczywiście planuje coś bardzo ważnego dla branży gier. Firma musi odpowiednio przygotować się do ogłoszenia, gdyż obecnie cała branża gier tylko na to czeka.