fbpx

Starfield może wkrótce pojawić się na PlayStation 5. Ma to nastąpić po wydaniu rozszerzenia

5 lutego 2024,
09:15
Arek Grabowski
Postać ze Starfielda

W sieci pojawiły się nowe doniesienia, które sugerują, że Starfield trafi na PlayStation 5 jeszcze w tym roku. Pierwotnie gra miała być ekskluzywna dla konsol Xbox oraz PC. Warto zauważyć, że do Starfielda zmierza rozszerzenie Shattered Space. Ma ono zostać wydane jeszcze w tym roku. Według doniesień właśniie wtedy otrzymamy Starfielda na PlayStation 5.

Nowe informacje pochodzą z raportu opublikowanego przez serwis XboxEra. Raport sugeruje także, że Hi-Fi Rush oraz Sea of Thieves także mogą trafić na PlayStation 5. Według przecieków Microsoft ma wypowiedzieć się w tej sprawie jeszcze przed końcem tego miesiąca.

Microsoft najwidoczniej nieco zmienia strategię

Według serwisu XboxEra Microsoft poczynił również dodatkowe inwestycje w zestawy deweloperskie PlayStation 5. Ma to wspierać zmianę strategii, według której ekskluzywność gier będzie jedynie czasowa. Microsoft nie chce ograniczać dostępu do swoich produkcji, a go poszerzać.

Jez Corden z WindowsCentral także wypowiedział się w sprawie wydania Starfielda na PlayStation 5. On również przewiduje taką właśnie kolej wydarzeń. Na ten moment dokładna data wydania takiej wersji pozostaje nieznana – Bethesda także nie potwierdza żadnych przecieków.