Gry Activision Blizzard ekskluzywne dla Xbox Game Pass? Microsoft udziela odpowiedzi

Czy produkcje studia Activision Blizzard będą wyłącznie na PC-tach i konsolach Microsoftu? To i wiele innych pytań można zadać po informacjach o największych zakupach giganta z Redmond. Na szczęście na sporo z nich zdążył już nam udzielić odpowiedzi.

19 stycznia 2022
Na skróty
  • Nie ma oficjalnego potwierdzenia, by gry spod szyldu Activision Blizzard miały być ekskluzywne dla platform obsługiwanych przez Microsoft.
  • Wiemy natomiast, że z czasem kolejne produkcje dołączą do subskrypcji Game Pass.
  • Niepewnym pozostaje, czy nowe tytuły w dniu swojej premiery będą udostępniane w ramach abonamentu.

Światem elektronicznej rozrywki wstrząsnęła wczorajsza wiadomość o wykupieniu przez Microsoft studia Activision Blizzard. Dzisiaj, gdy kurz po tamtym wydarzeniu już opadł, z każdej strony nacierają coraz to nowe pytania dotyczące przyszłości gier i ich ewentualnej ekskluzywności.

Produkcje od Activision Blizzard bez ekskluzywności dla Microsoftu

Nie wszyscy są zadowoleni z przejęcia Activision Blizzard, a w szczególności właściciele konsol od Sony. Ich obawy kręcą się wokół ewentualnej ekskluzywności tytułów wspomnianego studia i mimo zapewnień Phila Spencera nie są nastawieni optymistycznie.

Chciałbym tylko zapewnić wszystkich graczy, którzy grają w tytuły Activision Blizzard na konsolach Sony, że naszym celem nie jest odciąganie społeczności od tej platformy i trzymamy się dotychczasowych ustaleń.

Phil Spencer

Powodem takiego podejścia może być fakt, że podobny zabieg miał miejsce przy okazji przejęcia ZeniMax Media (w skład którego wchodzi Bethesda), a mimo to gry z tego studia w przyszłości nie pojawią się na PlayStation.

gry z pod wspólnego szyldu Mircosoft i blizzard
Źródło: Microsoft Gaming

Xbox Game Pass z tytułami od Activision Blizzard

Całe zamieszanie ma też swoją dobrą stronę, bo użytkownicy Game Passa mogą oczekiwać w przyszłości bardzo ciekawej aktualizacji flagowego abonamentu Microsoftu. Z biegiem czasu wszystkie dotychczasowe produkcje studia Activision Blizzard mają być dostępne w ramach omawianej subskrypcji, jednak nie wiadomo, czy nowe tytuły będą dodane w dniu ich premiery.

Tomasz Siwiec

UWaga! Gorące informacje!