fbpx

MultiVersus i Kudłaty. Poradnik postaci – jak grać Shaggym, by wygrywać?

Kudłaty w MultiVersus to najczęściej spotykana postać i nie dzieje się tak bez powodu – Shaggy potrafi być bowiem tak samo potężny jak jego Power Level. Z tego poradnika dowiesz się jak nim grać i wygrywać, wykorzystując tylko 2% mocy! Zaciekawiony? W takim razie zapraszamy do dalszej lektury.

1 października 2022

W przeciwieństwie do Kudłatego, aby dobrze nim grać, musisz używać 100% swoich umiejętności i w tym właśnie pomóc ma ci ten poradnik. Pamiętaj przy tym, że praktyka czyni mistrza, więc nie wahaj się wypróbować wszystkiego, co znajdziesz w tym artykule, w trybie laboratorium!

Kudłaty w MultiVersus i jego specjalizacja

Kudłaty to prawdopodobnie najpopularniejsza (a na pewno jedna z najpopularniejszych) postać w MultiVersus. To hybrydowy mocarz, więc jego specjalizacją jest zadawanie olbrzymich ilości obrażeń. Normalnie nie byłoby to nic specjalnego, gdyby nie fakt, że Kudłaty potrafi wyprowadzać naprawdę potężne ciosy. Nieważne w którą stronę – czy to potężne ładowane ataki, czy szybkie ciosy – zawsze masz w zanadrzu ruch idealny na daną sytuację.

Kudłaty podczas walki
Kudłaty w MultiVersus zaczyna każdą bitwę z kanapką

Styl gry

W przeciwieństwie do Wonder Woman (o niej piszę więcej w dedykowanym poradniku o Wonder Woman w MultiVersus), Kudłaty nie jest postacią dla początkujących. Umiejętne granie nim wymaga znajomości praktycznie wszystkich jego ruchów, gdyż każdy spełnia inną funkcję. Jasne, teoretycznie nie jest wymagane używanie ich wszystkich, ale moveset Kudłatego wynagradza wybieranie dobrego ruchu na daną okazję bardziej niż u innych postaci.

Wbrew popularnej opinii, Kudłaty posiada słabości. Z racji, że granie nim opiera się na ciągłym wyprowadzaniu ataków, wszystko, co utrudnia lub uniemożliwia robienie tego, jest bezpośrednią kontrą. Co ciekawe największym zagrożeniem jest po prostu gracz, który szybciej wyprowadza ataki. Dlaczego o tym mówię? Bo jeżeli Kudłaty jest najczęściej wybieraną postacią, to na kolejnych miejscach są te, które go kontrują. A najlepiej do tego się nadaje między innymi Superman i Diabeł Tasmański.

MultiVersus i Kudłaty w akcji. Podstawowe ataki postaci

Jeżeli walczysz z wyżej wymienionymi nemezis tej postaci, śmiało możesz pominąć tę sekcję. Ataki Kudłatego w MultiVersus potrzebują być naładowane, aby miały szansę przeciwko twardzielom czy innym mocarzom. Zadają one spore obrażenia i bardzo dobrze sprawdzają się jako finishery czy ściny (o ścinach dowiesz się więcej z poradnika ogólnego do MultiVersus, gdzie dogłębnie tłumaczę to zagadnienie).

Zwykły atak Kudłatego
Podstawowe ataki Kudłatego w MultiVersus są mocne, ale powolne

Na wyróżnienie zasługuje dolny atak, który nie tylko przebija pancerz, ale też pozwala od razu wyprowadzić kolejny dolny atak dodatkowo nakładający spowolnienie. Jest on bardzo dobrym przedstawicielem wszystkich ataków podstawowych: wymaga wyczucia czasu, ale bardzo mocno boli przeciwników.

Dolny atak Kudłatego
Dolny atak Kudłatego pozwala wyprowadzić dwa ciosy w cenie jednego

Ruchy specjalne

Tutaj zaczyna się zabawa. Neutralny atak specjalny Kudłatego sprawia, że ładuje on swój szał. Zajmuje to trochę czasu, dlatego dobrze jest robić to z dala od oponentów. Szał jest jednorazowy, i działa tylko przy użyciu specjalnego ataku. Taki wzmocniony atak zadaje znacznie więcej obrażeń, ma większy zasięg, jest szybszy i osłabia przeciwników. Co ciekawe, to ostatnie jest bonusem, który zyskują również sojusznicy. Ponadto gdy Kudłaty w MultiVersus wejdzie w szał, na mapie materializują się Scooby Snacksy leczące tego, kto je podniesie.

Ataki specjalne są bardzo mocne nawet bez szału. Boczny specjalny to chyba mój ulubiony ruch w całej grze. Ten kopniak zmiata wszystko i wszystkich, jest świetną poziomą ściną, a mówię tu tylko o tej podstawowej wersji. Podładowany jest zabójczy w meczach 2v2 zadając około 30 obrażeń na głowę. 60 obrażeń jednym ruchem, cudo.

Górny specjalny jest właściwie pionowym odpowiednikiem bocznego ataku, w końcu Kudłaty w MultiVersus jest hybrydowy.

Górny specjalny atak Kudłatego w MultiVersus
Górny specjalny ruch Kudłatego

Dolny specjalny odpowiada za rzut kanapką. Tak kanapką. Nie dość, że zadaje ona duże obrażenia jak na kanapkę, to jeszcze leczy sojuszników, przez których przeleci. Ponowne użycie przywróci kanapkę Kudłatemu. Podładowana kanapka? No, powiedzmy, że jest dość duża….

Wielgachna kanapka Kudłatego z MultiVersus
Podładowana szałem kanapka (dolny specjalny)

Ataki powietrzne

Co ciekawe praktycznie wszystkie ruchy Kudłatego działają dokładnie tak samo w powietrzu. Wyjątkiem jest specjalny dolny (zamieniany na uderzenie w ziemię) i neutralny atak, który atakuje cele pod postacią.

Wybrane kombosy Kudłatego w MultiVersus

  • Poziome raz, dwa, trzy – dolny atak (podwójny), specjalny dobry (z kanapką), specjalny boczny
  • Pionowe raz, dwa, trzy – Górny specjalny x2, atak górny lub boczny (w zależności od pozycji celu)
  • Kombo kończące – specjalny dolny z powietrza (bez kanapki), górny specjalny, boczny specjalny

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer trzy razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry z motywem nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego World War Z Maxa Brooksa to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!