Mass Effect Legendary Edition ze złotym statusem

Mass Effect Legendary Edition zbliża się coraz większymi krokami. Czekające na grę osoby z pewnością ucieszy fakt, że produkcja znajduje się właściwie na finiszu.

10 kwietnia 2021
Na skróty
  • Mass Effect Legendary Edition otrzymał właśnie złoty status.
  • Oznacza to, że gra została ukończona.
  • Premiera tytułu już 14 maja.

Prace nad Mass Effect Legendary Edition, remakiem gry, który ujednolica i usprawnia wszystkie części oryginalnej trylogii, idą pełną parą. Zaledwie kilka dni temu mogliśmy obejrzeć długie porównanie obu wersji gry i usłyszeć o nowo wprowadzonych zmianach, o których szczegółowo pisaliśmy tutaj. Edycja Legendarna prezentuje się całkiem nieźle i już niedługo będziemy mieli okazję po raz kolejny wrócić na pokład Normandii i pokierować losami komandora Sheparda.

Tutaj dochodzimy do kolejnej dobrej wiadomości. Mass Effect Legendary Edition otrzymał właśnie złoty status, co oznacza, że tytuł został ukończony i jest gotowy do dystrybucji. W związku z tym możemy spodziewać się jego premiery – zgodnie z planem i prawdopodobnie bez opóźnień – już 14 maja.

Informacją na ten temat podzielił się na Twitterze Mac Walters, odpowiedzialny za Edycję Legendarną Mass Effecta. Przy okazji puścił oko do fanów serii, nawiązując krótkim tekstem i załączonym gifem do braku zdolności tanecznych Sheparda (w tym przypadku FemShep), który stał się jednym z najbardziej charakterystycznych żartów związanych z Mass Effectem. I to nie padającym wyłącznie ze strony fanów trylogii, a również z ust obecnych w niej postaci. Z tego, co wiemy, zmiany w Edycji Legendarnej raczej nie wpłyną na umiejętności Sheparda w tym zakresie.

Jakie zmiany przyniesie Mass Effect Legendary Edition?

Zamiast kursu tańca dla Sheparda możemy się jednak spodziewać porządnego usprawnienia mechaniki pierwszej części trylogii w celu ujednolicenia jej względem kolejnych odsłon. Wygodniejsza stanie się walka oraz sterowanie pojazdem Mako, który wszyscy zapamiętaliśmy jako wyjątkowo niesterowny. Znacząco uporządkowany zostanie także ekwipunek, a system przydzielania punktów doświadczenia będzie bardziej zbalansowany.

Cała trylogia doczeka się także graficznego odświeżenia, dzięki któremu poprawione zostaną tekstury, modele bohaterów oraz efekty świetlne. Dzięki temu oraz bardziej rozbudowanemu kreatorowi postaci Shepard będzie teraz prezentować się znacznie lepiej w trakcie ratowania galaktyki, a przy okazji zachowa spójny wygląd przez wszystkie trzy części.

Na tym oczywiście nie koniec. Najważniejsze informacje o remasterze, obejmujące m.in. dokładną zawartość Edycji Legendarnej i jej wymagania sprzętowe, zebraliśmy dla was w tym tekście.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!