fbpx

Hogwarts Legacy z aktualizacją na PS5 i PC. Poprawiono wydajność w wersji konsolowej

18 lutego 2023,
14:23
Arek Grabowski
Bohater Hogwarts Legacy uspokajający dużego stwora

Wczoraj pojawiła się aktualizacja Hogwarts Legacy na PS5. Jej głównym celem jest poprawa wydajności gry oraz ulepszenie stabilności związanej z funkcjami sieciowymi. W tamtym tygodniu otrzymaliśmy już aktualizację na Xboxa oraz PC, jednak nie była ona tak obszerna.

Twórcy chcieli priorytetowo poprawić wydajność Hogwarts Legacy w wersji PS5. Tam po prostu pojawiały się największe problemy związane z działaniem gry. Na PC i Xboxach naprawiono niektóre sytuacje, kiedy produkcja ulegała crashom oraz ulepszono stabilność zapisów, które powodowały pewne problemy.

Co dokładnie wprowadzono do Hogwarts Legacy za sprawą najnowszej aktualizacji?

Pełna lista zmian jest dostępna na oficjalnej stronie gry. Wśród najważniejszych nowości należy wymienić znaczną poprawę wydajności. Gra działa lepiej w niemal każdym miejscu, jednak usprawnienia dotyczą głównie trybu jakości. Tam pojawiał się stuttering oraz nagłe spadki klatek przez szczegółowość niektórych lokacji. Teraz Hogwarts Legacy jest stabilniejsze, zauważymy mniej crashów i pliki zapisu gry będą bezpieczniejsze.

Na PC również poprawiono działanie tytułu. Gra powinna rzadziej się crashować, ponieważ tutaj twórcy skupili się właśnie na stabilności. Dodatkowo rozwiązano pewne pomniejsze problemy związane ze stabilnością gry.

Aktualizację Hogwarts Legacy można pobrać od wczoraj na PS5. Dla PC i Xboxów była ona dostępna już wcześniej. Jeżeli pojawiały się u Ciebie problemy z wydajnością, warto zainstalować najnowszy patch oraz przetestować grę.