Asus ROG STRIX G15 jest najlepiej sprzedającym się laptopem na BestBuy

W jednej z publikacji dotyczącej Radeonów RX 6000M wspominałem o nowym standardzie pod nazwą AMD Advantage. Założeniem owego certyfikatu jest przede wszystkim zapewnienie użytkownika o prawidłowym wykonaniu laptopa oraz odpowiednio wydajnych podzespołach w jego wnętrzu. Każdy sprzęt z takim oznaczeniem musi być wyposażony w procesor AMD Ryzen oraz grafikę Radeon. Nie inaczej jest w przypadku Asus ROG STRIX G15, który zyskał popularność wśród konsumentów jednego ze sklepów.

12 czerwca 2021
Na skróty
  • Asus ROG STRIX G15 został najlepiej sprzedającym się laptopem w serwisie BestBuy.
  • Omawiany komputer bazuje na standardzie AMD Advantage, który gwarantuje dobrą jakość wykonania oraz wydajne podzespoły.
  • Asus zastosował ciekły metal zamiast standardowej pasty termoprzewodzącej w modelu ROG STRIX G15.

Asus ROG STRIX G15 odznaczony certyfikatem AMD Advantage zaraz po wprowadzeniu na rynek stał się hitem sprzedaży w serwisie BestBuy. Wspomniany model zasilają procesor AMD Ryzen 9 5900HX oraz karta graficzna Radeon RX 6800M. Nie dziwi więc fakt, że stał on się gratką wśród wymagających użytkowników.

Asus ROG STRIX G15, czyli mocne podzespoły w standardzie mobilnym

Asus ROG STRIX G15 jest produktem wyposażonym w najwydajniejsze konsumenckie komponenty ze stajni AMD. Tak więc pod obudową omawianego sprzętu znalazł się procesor AMD Ryzen 9 5900HX, który może poszczycić się ośmioma rdzeniami z obsługą SMT, co daje łącznie 16 wątków. Układ pracuje z częstotliwością mogącą wzrosnąć do 4,7 GHz w trybie Turbo.

Tył laptopa Asusa

Za poprawne uruchamianie nawet tych najbardziej wymagających gier odpowiada karta graficzna z rodziny Radeon, a dokładnie RX 6800M. GPU oddaje do dyspozycji użytkownika aż 12 GB pamięci GDDR6. Sam rdzeń oferuje 2560 procesorów strumieniowych oraz taktowanie do 2300 MHz.

Asus ROG STRIX G15 – czy ciekły metal pomoże w schłodzeniu topowych układów?

Jak doskonale wiemy, chłodzenie komputerów mobilnych, które zostały opracowane z myślą o graczach, jest dużym wyzwaniem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zostaną użyte podzespoły pobierające ogromne ilości energii. W efektywnym odprowadzaniu ciepła z Asus ROG STRIX G15 ma pomóc dość niespotykane rozwiązanie w świecie gotowych zestawów komputerowych.

Sposób nakładania ciekłego metalu przez Asusa

Asus na swojej stronie dedykowanej tytułowemu modelowi chwali się, iż użycie przez nich ciekłego metalu potrafi obniżyć temperaturę rdzenia do 14°C względem standardowej pasty termoprzewodzącej. Oczywiście tajwański producent wspomina także o zastosowaniu specjalnego systemu aplikacji, który zapobiega przypadkowemu dostaniu się przewodnika cieplnego do innych układów.

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!