fbpx

Nocturnal – zapowiedź gry platformowej studia Sunnyside Games

Bohater gry Nocturnal

19 stycznia studio Sunnyside Games zapowiedziało Nocturnal, pełną akcji i przygód platformówkę 2D. Wcielimy się w niej w starożytnego żołnierza, który musi pozbyć się tajemniczej Mgły z wyspy Nagran. W tym celu wykorzystamy płonący miecz, zwiedzając okolicę i pokonując kolejnych wrogów. Produkcja doczekała się już pierwszego zwiastuna z fragmentami gameplayu pokazującymi użycie ognia przeciwko Mgle.

Co jeszcze wiemy na temat Nocturnal?

Przy okazji zapowiedzi gry pracujące nad nią szwajcarskie studio Sunnyside Games opublikowało listę FAQ, na której znajdziemy kilka cennych informacji. Platformówka wydawana przez Dear Villagers trafi zarówno na pecety, jak i konsole, nie znamy jednak dokładnej daty. Ta zostanie podana w marcu 2023, ale póki co wiemy, że premiera odbędzie się w drugim kwartale 2023 roku.

Zanim to jednak nastąpi, zagramy w demo Nocturnal, które pojawi się podczas Steam Next Fest w dniach 6-13 lutego. Nie wiadomo, jak duża część gry zostanie w nim pokazana, zwłaszcza, że przejście całości ma zająć 4-5 godzin. Nocturnal zaoferuje tylko jeden poziom trudności, pojawią się w nim także opcje ułatwiające speedruny.

Póki co twórcy przewidzieli jedynie cyfrową dystrybucję, ale obiecali informować o wszelkich aktualizacjach. Podali także, że w Nocturnal zagramy w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, chińskim (tradycyjnym i uproszczonym) oraz brazylijskim portugalskim.