Marvel’s Blade jest na bardzo wczesnym etapie produkcji. Prace „właśnie się rozpoczęły”

12 grudnia 2023,
15:05
Arek Grabowski
Blade z Marvel's Blade z mieczem na czerwonym tle

Podczas The Game Awards 2023 studio Arkane Lyon ogłosiło grę Marvel’s Blade. Nie podano więcej szczegółów, jednak wygląda na to, że ten tytuł zobaczymy dopiero za kilka lat. Opublikowano post blogowy, gdzie poinformowano o zapowiedzi. Tam możemy znaleźć informacje, że prace nad grą „właśnie się rozpoczęły”. Tak wczesny etap oznacza wiele miesięcy oczekiwania, by ujawnić przynajmniej fragment gameplayu czy nowy trailer przedstawiający więcej produkcji w rzeczywistym stanie.

O Marvel’s Blade obecnie wiadaomo bardzo niewiele

Ten tytuł był zdecydowanie jedną z najbardziej zaskakujących zapowiedzi podczas The Game Awards 2023. Wiemy, że gra będzie trzecioosobowa – to pierwsza tego rodzaju produkcja Arkane. Marvel’s Blade to tytuł dla jednego gracza. Historia będzie rozgrywać się w „objętej kwarantanną części Paryża w środku nadprzyrodzonego zagrożenia”.

Na ten moment nie znamy również informacji o docelowych platformach. Niektóre przecieki wskazują, że Marvel’s Blade będzie grą ekskluzywną dla konsol Xbox. Mimo wszystko Bethesda i Arkane odmawiają komentarzy na ten temat.