NZXT przedstawił swoją pierwszą mysz i klawiaturę mechaniczną dla graczy

NZXT – amerykańska firma znana głównie z produkcji efektownych obudów i systemów chłodzenia do PC – rozszerza swoje portfolio peryferiów dla graczy. Koncern wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty: klawiaturę mechaniczną NZXT Function oraz mysz NZXT Lift.

17 marca 2022

Klawiatura mechaniczna NZXT Function to sprzęt o niskim profilu, którego szkielet wykonano z aluminium. Dostępna jest w trzech wariantach: pełnowymiarowym, TKL (bez bloku klawiszy numerycznych), a także MiniTKL (ze zredukowaną przestrzenią pomiędzy rzędami klawiszy). Producent zadbał również o odpowiednią wygodę podczas rozgrywki – w zestawie znajdziemy dodatkową podkładkę pod nadgarstki (z wyłączeniem wersji MiniTKL).

NZXT Function – pierwsza klawiatura mechaniczna w ofercie producenta

NZXT Function oferuje możliwość wymiany przełączników na dowolne, kompatybilne z MX. Użytkownik może więc wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj switchy spośród tych dostępnych na rynku. Na lewej krawędzi obudowy umieszczono rolkę do regulacji głośności, a także przyciski do sterowania podświetleniem. Sprzęt łączy się z komputerem za pośrednictwem (odłączanego) kabla USB typu C, o długości dwóch metrów (dostępny w różnych kolorach).

Klawiatura mechaniczna NZXT Function
Źródło: NZXT

NZXT Lift – mysz dla graczy

Drugim z premierowych produktów jest mysz NZXT Lift – to model o bardzo lekkiej konstrukcji, ważący 67 gramów. Urządzenie wyposażono w sensor optyczny PixArt 3389 o czułości wynoszącej maksymalnie 16 000 DPI, a także przełączniki Omron o żywotności ponad 20 milionów kliknięć. Przewód o długości 2 metrów otrzymał lekki oplot typu Paracord, dzięki czemu Lift ma szansę przetrwać długie lata intensywnych rozgrywek.

Wygląd myszy NZXT Lift
Źródło: NZXT

Możliwości obydwu peryferiów rozszerza oprogramowanie NZXT Cam. Za jego pomocą możemy zarówno modyfikować efekt podświetlenia klawiatury w pełnej palecie RGB w przełożeniu na każdy klawisz, jak i zapisywać makra i zarządzać maksymalnie czterema profilami użytkownika. W przypadku myszki dostępna jest też opcja zarządzania podświetleniem, a także zmiany czułości sensora i parametru polling rate.

Ceny i dostępność nowych produktów firmy NZXT

Nowe peryferia są już dostępne w sprzedaży za pośrednictwem internetowej strony producenta. Mysz NZXT Lift dostępna w kolorze czarnym i białym została wyceniona na kwotę 59,99 euro (około 280 zł), z kolei ceny poszczególnych wariantów klawiatury NZXT Function to:

  • pełnowymiarowa: 159,99 euro (około 750 zł)
  • TKL: 149,99 euro (około 700 zł)
  • MiniTKL: 139,99 euro (około 650 zł)

Źródło: informacja prasowa

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!