fbpx

Nowy tytuł w Game Passie. Strategiczne RPG akcji na Walentynki

14 lutego 2023,
22:48
Kaja Piaścik
Wojownicy na koniach w Mount & Blade 2: Bannerlord

Dziś do subskrypcji Game Pass na Xboxie, PC i w chmurze trafił Mount & Blade 2: Bannerlord, średniowieczne RPG łączące w sobie akcję i strategię od TaleWorlds Entertainment.

Tytuł oferuje graczom różne podejścia do rozgrywki. Podbijania otwartego świata Calradii można podjąć się poprzez rozwijanie postaci według własnych preferencji, a następnie budowanie własnej armii i zbrojne najazdy, a także politykę, handel, rzemiosło i zarządzanie. Rozbudowany, intuicyjny system walki opiera się na wielkich bitwach, w których kieruje się swoimi oddziałami w widoku z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby.

Walentynkowa nowość na Game Passie, chociaż dostępna na wszystkie objęte usługą platformy, najlepiej sprawdza się podobno na PC. Mount & Blade 2: Bannerlord na Steamie od momentu premiery w październiku zeszłego roku zebrał prawie 170 tysięcy recenzji, w tym 87% pozytywnych. Nieco gorsze oceny mają wersje konsolowe na serwisach MetaCritic i OpenCritic, co warto wziąć pod uwagę w zależności od tego, na czym planujemy grać.

Mount & Blade 2: Bannerlord to tylko jedna zaplanowanych na luty nowych gier w subskrypcji Game Pass. Zgodnie z listą udostępnioną na początku miesiąca 9 lutego do usługi trafiły Madden NFL 23 i SD Gundam Battle Alliance. Jutro możemy liczyć na dodanie Cities: Skylines Remastered, a później pojawią się także Shadow Warrior 3: Definitive Edition i Atomic Heart.