Serial Arcane otrzymał nagrodę Emmy

Netflix oraz Riot Games mają powody do świętowania. Serial powstały z ich kooperacji otrzymał właśnie jako pierwsza w historii adaptacja gry prestiżową nagrodę Emmy.

7 września 2022
Na skróty
  • Serial wyprodukowany przez Fortiche Production, Arcane, otrzymał nagrodę Emmy dla wybitnego dzieła animowanego.
  • Jest to pierwszy przypadek w historii, w którym adaptacja gry otrzymuje tę prestiżową nagrodę.

Serial Arcane, który kilka miesięcy temu miał swoją premierę za pośrednictwem platformy streamingowej Netflix spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez odbiorców. Co ciekawe, ta świetna adaptacja growego materiału źródłowego ma szansę podobać się zarówno zaznajomionym z League of Legends fanami gry, jak i zupełnym laikom, którym sama produkcja nie przypadła do gustu. Wysoka jakość dzieła znalazła więc uznanie nie tylko pośród recenzentów, ale co znacznie bardziej doniosłe – jako pierwszy w historii serial animowany na podstawie gry otrzymał prestiżową nagrodę Emmy.

Serial Arcane zapisał się w historii

Riot Games ma powody do radości, gdyż to właśnie serial oparty na lore ich gry okazał się tym, który stanął, jak równy z równym pośród reszty produkcji i wyszedł z tej batalii zwycięsko. Na tegorocznej liście tytułów, które Arcane pokonał, znaleźli się Rick and Morty, Simpsonowie oraz What if…?. Tym samym adaptacja gry League of Legends stała się pierwszym serialem streamingowym, który otrzymał nagrodę Emmy.

Niestety na ten moment nie wiemy nic o ewentualnej kontynuacji serialu, choć niewątpliwe jest, że wielu fanów odebrałoby taką informację z szerokim uśmiechem na twarzy.

UWaga! Gorące informacje!