fbpx

Ergonomiczna klawiatura CHERRY KC 4500 Ergo od króla przełączników

Zaprezentowano nową ergonomiczną klawiaturę CHERRY KC 4500 ERGO, która dołączy do oferty firmy znanej z produkcji popularnych przełączników mechanicznych. Nowa pozycja w katalogu marki ma być tanim rozwiązaniem dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze.

Na skróty
  • Klawiatura KC 4500 Ergo została zaprojektowana tak, by odciążyć partie mięśni najbardziej narażone na ból podczas pracy i zabawy przed monitorem.
  • Producent zastosował tu również ergonomiczną podkładkę pod nadgarstki, którą wypełniono specjalną elastyczną pianką „memory foam”.
  • Urządzenie zostało pozbawione zbędnych dodatków, by spełnić wymogi nawet tych konsumentów, którzy nie dysponują dużym budżetem.
  • Nową klawiaturę ergonomiczną CHERRY KC 4500 ERGO wyceniono na 45 $.

Firma CHERRY zaprezentowała nowy ergonomiczny model klawiatury w swoim i tak bogatym już katalogu peryferiów. Model KC 4500 Ergo został zaprojektowany tak, by zredukować wszelkie powodujące ból potencjalne napięcia mięśni, które mogą dawać się we znaki podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Sprzęt jest przeznaczony zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i domowych, choć najnowsza pozycja w ofercie marki znanej z produkcji świetnych przełączników mechanicznych – m.in. ze względu na stosunkowo surowy design, brak podświetlenia i zastosowany typ przycisków – zapewne nie zafascynuje osób poszukujących nowej klawiatury do gier. Jeżeli jednak zmagacie się z problemami, które mogą wynikać z dużej ilości czasu spędzanego z dłońmi na klawiszach, rzućcie okiem na to, co tym razem przygotowała niemiecka firma (a w zasadzie jej amerykański oddział – CHERRY Americas).

Nowa ergonomiczna klawiatura, za którą podziękuje ci twoje ciało

Specjalny projekt klawiatury CHERRY KC 4500 Ergo, który pozwala naszym dłoniom, nadgarstkom i ramionom przyjąć bardziej naturalną pozycję, ma odciążyć te partie mięśni ciała, które zmagają się z niedogodnościami wynikającymi bezpośrednio z nieergonomicznego kształtu użytkowanych urządzeń. Co więcej, producent podczas tworzenia obecnej tutaj podkładki pod nadgarstki postanowił wypełnić ją specjalną pianką „memory foam”, która dostosowuje się do ułożenia naszych rąk i „zapamiętuje” je. Zewnętrzną warstwę podpórki pokryto wysokiej jakości skórą.

Ergonomiczna podkładka pod nadgarstki do klawiatury

Urządzenie zostało wyposażone również w trzy gumowe, rozkładane nóżki, które nie tylko pozwalają nam dopasować ustawienie klawiatury, ale również zapobiegają przesuwaniu się jej po blacie biurka czy stołu.

Projektanci ergonomicznej klawiatury od CHERRY skupili się na wygodzie użytkowania

CHERRY KC 4500 Ergo nie posiada osobno wydzielonej sekcji na klawisze multimedialne, jednak projektanci nie zapomnieli o wykorzystaniu potencjału przycisków funkcyjnych, które zostały tutaj zintegrowane z guzikami F1-F6. Aktywować możemy je poprzez jednoczesne naciśnięcie wybranego klawisza i przycisku FN ulokowanego po lewej stronie. Do konfiguracji modelu KC 4500 Ergo możemy wykorzystywać oprogramowanie CHERRY KEYS stworzone i udostępniane za darmo przez producenta.

Inżynierowie podczas konstruowania urządzenia zdecydowali się na użycie przełączników opartych o popularną technologię rubber dome, która jest wykorzystywana w większości typowych klawiatur membranowych. W tym rodzaju klawiszy siła potrzebna do naciśnięcia guzika wynika ze sprężystości „gumowych kopułek”, które znajdują się między płytką PCB a plastikowymi przyciskami.

Kształt ergonomicznej klawiatury CHERRY

Wymiary ergonomicznej klawiatury CHERRY KC 4500 Ergo prezentują się następująco: 475 × 258 × 42 mm. Urządzenie waży 750 gramów i jest dostępne tylko w czarnym wariancie kolorystycznym. Sprzęt łączy się z komputerem przewodowo przy pomocy 1,8-metrowego kabla ze złączem USB.

KC 4500 Ergo to tania propozycja pozbawiona wodotrysków

Dostępnych jest osiem wersji urządzenia różniących się od siebie układem klawiatury, wśród których oczywiście znajdziemy również najpopularniejsze w Polsce ułożenie. Urządzenie niestety pozbawione jest jakiegokolwiek podświetlenia klawiszy, zatem wszyscy miłośnicy nocnych posiadówek, którzy są zainteresowani zakupem najnowszej propozycji CHERRY, będą musieli wyposażyć się w dobre żarówki.

Gumowane nóżki

Producent wyznaczył sugerowaną cenę detaliczną produktu na 45 $, co zapewne zaowocuje kwotą w okolicach 200 zł w u polskich dystrybutorów. Szczegóły dotyczące specyfikacji ergonomicznej klawiatury CHERRY KC 4500 Ergo dostępne są w oficjalnej karcie modelu.