fbpx

Death’s Door – przygoda w zaświatach dostępna od 20 lipca

16 lipca 2021,
23:53
Alina Znamiec

Death’s Door jest kolejnym przykładem na to, że gry indie potrafią zaskoczyć. Nieograniczona niczym wyobraźnia twórców niezależnych przekracza bariery i łamie stereotypy. Nikogo zatem nie powinna dziwić produkcja, w której biegamy sobie po zaświatach jako kruk walczący mieczem.

Screen z gry Death's Door
Na skróty
  • Nowy zwiastun Death’s Door prezentuje elementy rozgrywki.
  • Jest to RPG akcji charakteryzujące się barwną, animowaną grafiką.
  • Premiera już za kilka dni (20 lipca 2021) na PC i Xbox.

Death’s Door pojawiło się na ustach graczy już kilka miesięcy temu i jest jednym z najbardziej obiecujących tytułów niezależnych. Obecnie powraca z nowym zwiastunem rozgrywki. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Acid Nerve (twórcy Titan Souls). Pierwszy raz mieliśmy okazję poznać pomysł autorów podczas konferencji Devolver Digital (oficjalnego wydawcy) w trakcie E3 2021. Death’s Door zostało wówczas ogłoszone jedną z najciekawszych gier kolejnych miesięcy.

Nie zwlekajcie i zobaczcie, co potrafią kruki w zaświatach:

Osadzona w dziwnym świecie zamieszkanym przez dziwaczne stworzenia Death’s Door umieszcza nas w butach (lub piórach) kruka. Jego zadaniem jest zbieranie dusz zmarłych, a od momentu, gdy pewien złodziej kradnie jedną z dusz, także walka z przeciwnikami. Wszystko to rozgrywa się w stylu RPG akcji przepełnionym czarnym humorem i w szczególnie szybkim tempem. Grafika charakteryzuje się kolorową, bajkową estetyką w widoku izometrycznym.

Screen z gry Death's Door

W Death’s Door możemy skorzystać z różnych broni i specjalnych umiejętności. Osiągając cele, zdobywamy doświadczenie, a mechanika stawia przede wszystkim na wyczucie czasu i precyzję w działaniach. Fabuła nie zdradza od razu wszystkich sekretów, poznajemy ją powoli, również poprzez historię i motywację kolejnych przeciwników. Tajemnicza atmosfera i ironiczny ton opowieści wyjawi nam prawdę o roli kruków podczas przenoszenia dusz.

Premiera już wkrótce. W Death’s Door zagramy od 20 lipca 2021 na PC, Xbox Series X | S i Xbox One.