Seria wysokowydajnych zasilaczy Twins PRO od FSP już w sprzedaży

Twins PRO to stworzona dla standardowej obudowy ATX oraz PS2 seria zasilaczy zaprojektowanych z myślą o domowych serwerach w chmurze, serwerach mailowych i WWW, wychodząca naprzeciw potrzebą małych i średnich przedsiębiorstwach.

17 marca 2021
Na skróty
  • Nowe modele w ofercie firmy FSP są skierowane do tych użytkowników, dla których najważniejszą cechą dobrego zasilacza jest jego odpowiednie zabezpieczenie.
  • Inżynierowie zastosowali tutaj dwa niezależne, samodzielne moduły. Jeśli jeden z nich ulegnie uszkodzeniu, drugi natychmiastowo przejmuje całe wymagane obciążenie.

Firma FSP przedstawiła nową serię zasilaczy FSP Twins PRO dostępną w trzech wersjach mocy: 500 W, 700 W i 900 W.

Twins PRO to grupa modeli przeznaczonych głównie dla standardowej obudowy ATX lub PS2. Jednostki nie wymagają adaptera front-end, co czyni je idealnymi dla domowych serwerów w chmurze, serwerów mailowych i WWW, wpasowując się w potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki zabezpieczeniu nadprądowemu, przeciwzwarciowemu, przeciwprzepięciowemu oraz awaryjnemu wentylatora zasilacze te mają utrzymywać stabilną moc przez cały czas swojej pracy.

W serii Twins PRO użyto dwóch modułów, które, dzieląc obciążenie, zapewniają optymalną wydajność podczas normalnej pracy. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą martwić się o nieoczekiwane wyłączenie serwerów lub komputerów. Jeśli jeden moduł ulegnie awarii, drugi działający natychmiast przejmie dodatkowe obciążenie, aby zagwarantować stabilność systemu.

Moduły zasilacza FSP

Specjalne moduły w zasilaczach FSP Twins PRO

Producent zastosował tu moduły, które można wymieniać podczas pracy bez konieczności wyłączania jakichkolwiek systemów czy urządzeń. Zasilacze wyposażone są w blokadę przewodu zasilającego, a ta utrzymuje przewód na miejscu, chroniąc go przed przypadkowym rozłączeniem. Pomaga to zapewnić stabilną pracę bez przerw w działaniu systemu.

Każdy model z serii Twins PRO sprzedawany jest razem z oprogramowaniem FSP Guardian w celu pełnego monitorowania i sterowania systemem. Zasilacz podłączony przez USB wykorzystuje aplikację, rejestrując pobór mocy, mocy wyjściowej, wydajności i innych wewnętrznych zapisów w czasie rzeczywistym i uzyskując dane historyczne z ostatnich 30 dni. Dodatkowo, gdy moc wejściowa lub wyjściowa osiągnie zalecany poziom, FSP Guardian natychmiast wyświetli informacje ostrzegawcze, aby powiadomić użytkownika o aktualnym stanie zasilacza.

Front zasilacza Twins PRO FSP

Inne cechy zasilaczy z tej serii obejmują osłonę alarmową oraz inteligentny wskaźnik stanu zasilania LED, płaskie kable taśmowe (idealne do zastosowań w ograniczonej przestrzeni) oraz zgodność ze standardami ATX 12V i EPS 12V, a także IEC 62368.

Seria Twins PRO została już wprowadzona do sprzedaży. Sugerowane ceny producenta dla poszczególnych modeli wynoszą: 429,99 $ za 500 W, 549,99 $ za 700 W i 649,99 $ za 900 W.

Źródło: informacja prasowa

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!