fbpx

Kolorowe panele do PlayStation 5 już są w Polsce

Kolorowe obudowy do PlayStation 5 w końcu dotarły do polskich sklepów. Zniknie problem z dopasowaniem barwy konsoli do naszego salonu.

W Listopadzie 2021 roku świat obiegła plotka, że Sony patentuje wymienne panele do PlayStation 5. Nie trzeba było wiele czasu, by informacja ta się potwierdziła, bo już w grudniu firma ogłosiła swoje plany. Wtedy to producent z Japonii oświadczył, że do ich next-gena dostępne będzie aż pięć kolorowych obudów, które użytkownik sam może wymieniać. Dodatkowo same pady też otrzymały nowe barwy nawiązujące do konsoli, ale niestety są do zakupienia osobno.

Kolorowe PlayStation 5 z opóźnieniem zawitało do Polski

Premiera na terenie między innymi USA i Wielkiej Brytanii miała miejsce już pół roku temu. Niestety jak to często bywa, wiele technologii dociera do nas z opóźnieniem, ale w końcu się doczekaliśmy. Oficjalnie pokrywy, bo tak nazywane są u nas obudowy, zadebiutowały 17 czerwca. Co ciekawe, są one już na stronach sklepów z elektroniką, ale artykuł nie jest aktualnie dostępny. Zapewne ma to związek z długim weekendem i już w poniedziałek powinny trafić na sklepowe i wirtualne półki.

Podobnie jak za granicą dostępne jest aż pięć kolorów. Polskie nazwy kolorów są równie oryginalne, jak angielskie, więc do wyboru mamy: nocną czerń, różową novę, kosmiczną czerwień, galaktyczny fiolet i gwieździsty błękit. Pokrywy występują w dwóch wariantach dopasowanych do wersji PS5, czyli z napędem optycznym lub bez. Niestety nie znamy jeszcze ceny, ale jak tylko się ona ukaże, to zaktualizujemy materiał, więc stay tuned.

A jeżeli zastanawiacie się jak wymienić panele w waszej konsoli, to nie martwcie się. To o wiele prostsze niż mogłoby się wydawać.