fbpx

Silver Monkey X z nową generacją chłodzeń CPU. Odświeżono serie Stormy, Frosty i Snowy

28 sierpnia 2023,
11:00
Jacek Lisiecki
Chłodzenie Silver Monkey X Snowy 360 ARGB

Silver Monkey X prezentuje nową generację chłodzeń procesorów, skierowanych przede wszystkim do komputerów gamingowych. Odświeżenia doczekały się chłodzenia powietrzne z serii Stormy i Frosty oraz chłodzenia wodne AiO Snowy. Marka chce wyróżnić się wśród innych producentów cichą pracą układów, dobrymi osiągami i konkurencyjną ceną.

Silver Monkey X Stormy to podstawowe chłodzenia powietrzne dostępne w wariancie bez podświetlenia (Black) oraz z ARGB (Black lub White). Są w pełni kompatybilne ze wszystkimi procesorami AMD i Intel i pasują do większości obudów, nawet przy pełnym obsadzeniu pamięciami RAM. To zasługa jednowieżowej konstrukcji o wysokość 154 mm. Wentylator w SMX Stormy zapewnia 8% lepszy przepływ powietrza w porównaniu z poprzednią serią, ale jego praca jest zauważalnie cichsza.

Chłodzenie Silver Monkey X Stormy
Źródło: Silver Monkey

Silver Monkey X zapowiada koniec z upałami w gamingowych pecetach

Seria Silver Monkey X Stormy skierowana jest do wydajniejszych procesorów. SMX Frosty Pro 2×120 mm zapewnia nawet 12% wyższą wydajność w porównaniu z poprzednią generacją SMX Frosty, co pozytywnie wpływa na dłuższą żywotność procesora. Jednocześnie pracuje ciszej dzięki ograniczeniu prędkości wentylatorów o 20%. Model pasuje do wszystkich procesorów Intel oraz AMD.

Dla kompaktowych obudów SFF i rack powstał SMX Frosty Slim 120 mm. To dwuwieżowe chłodzenie o wysokości 135 mm, którego udoskonalony wentylator rozpędza się do 1800 RPM. Dzięki temu trzyma w ryzach temperatury, a uwypuklona, powiększona podstawa zapewnia lepszą wydajność w połączeniu z najnowszymi procesorami.

Chłodzenie Silver Monkey X Frosty Slim 120
Źródło: Silver Monkey

Chłodzenia wodne AiO Silver Monkey X Snowy dostępne są w dwóch rozmiarach – 240 mm oraz 360 mm. Można więc dopasować je do rozmiaru obudowy, a także mocy samego procesora. Zastosowano w nich przeprojektowany blok wodny z 40% większym zagęszczeniem łopatek oraz dwa wolnoobrotowe wentylatory nowej generacji ze zoptymalizowanym kształtem łopatek. W efekcie znacznie skutecznie odprowadzają ciepło i jednocześnie pracują cicho. Przekłada się to nie tylko na lepszą żywotność procesora, ale też nie rozprasza podczas grania lub pracy.

Baner promujący chłodzenia
Źródło: Silver Monkey

Chłodzenia SMX Snowy występują w dwóch opcjach wizualnych – stonowanym wariancie bez podświetlenia (Blackout) lub z podświetleniem (ARGB), kompatybilnym z systemami od ASUS, MSI, Gigabyte oraz ASRock. W ten sposób można dostosować urządzenie do swoich preferencji estetycznych i zsynchronizować podświetlenie z resztą podzespołów.

Ceny nowych modeli chłodzeń z oferty marki Silver Monkey X kształtują się następująco:

  • Silver Monkey X Stormy 120 mm Black – 189 zł
  • Silver Monkey X Stormy 120 mm ARGB Black – 229 zł
  • Silver Monkey X Stormy 120 mm ARGB White – 229 zł
  • Silver Monkey X Frosty 2×120 mm – 299 zł
  • Silver Monkey X Frosty Pro 120 mm – 289 zł
  • Silver Monkey X Frosty Slim 120 mm – 229 zł
  • Silver Monkey X Snowy Blackout 240 mm – 339 zł
  • Silver Monkey X Snowy ARGB 240 mm – 449 zł
  • Silver Monkey X Snowy Blackout 360 mm – 449 zł
  • Silver Monkey X Snowy ARGB 360 mm – 499 zł

Źródło: informacja prasowa