Wymiana paneli do PlayStation 5 jest prostsza, niż się wydaje

Wymiana paneli bocznych w PlayStation 5 jest dziecinnie prosta. Na pewno sobie poradzicie, ale na wszelki wypadek łapcie filmik z instrukcją krok po kroku.

23 stycznia 2022

Jakiś czas temu pisałem, że Sony wypuści kolorowe panele boczne do PlayStation 5. Teraz, gdy panele w końcu są dostępne w niektórych krajach, wiele osób zabiera się za wymianę i… cytując klasyka: „Jak wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję”. A oto i ona.

Wymiana paneli bocznych w PlayStation 5 jest dziecinnie prosta

Na Youtubowym kanale PlayStation Access pojawił się krótki poradnik, jak dokonać wymiany. Cały proces jest szybki i prosty, ale musicie pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.

Po pierwsze: odłączcie PlayStation 5 od prądu. Co prawda panele nie mają kontaktu z elementami pod napięciem, ale lepiej dmuchać na zimne, prawda? Odepnijcie też kable od tyłu konsoli. To kwestia wygody, bo po co mają nam się majtać przy przekręcaniu konsoli? Następnym krokiem jest zdjęcie okrągłej podstawki. Gdy to zrobimy, mamy możliwość zsunięcia paneli bocznych. Aby tego dokonać, należy pociągnąć je od węższej strony PS5 w kierunku jej dolnej części. Pozostaje tylko wsunąć nowe panele, aż usłyszymy kliknięcie, zamontować podstawkę i podłączyć kable.

Polscy gracze muszą poczekać

Niestety gdy piszę ten artykuł, alternatywne kolory paneli bocznych nie są jeszcze dostępne w Polsce. Aby temu zaradzić, są dwie opcje. Opcja dla niecierpliwych to sprowadzenie z innego kraju. Opcja druga to po prostu poczekać. Konsole PS5 dostępne są od 2020 roku, więc po roku kilka dodatkowych tygodni raczej niewiele zmieni. Oczywiście PlayStation zapowiada, że „w swoim czasie” te kosztowne (ok. 220 złotych) nakładki trafią do wszystkich regionów, gdzie sprzedawane jest PlayStation 5.

Bartosz Sobolewski

UWaga! Gorące informacje!