fbpx

Czarne PlayStation 5? Sony składa patenty

Bo nas nie przekonają, że białe jest czarne, a czarne jest białe. Sony opatentowało wymienne obudowy do PlayStation 5. Czy to oznacza, że doczekamy się czarnej konsoli?

Na skróty
  • 16 listopada Sony złożyło wniosek, który zawiera patent na wymienne panele boczne do PlayStation 5.
  • Może oznaczać to możliwość przyszłej customizacji obudowy.

Wybór kolorystyczny PlayStation 5 przypomina wybór pierwszych seryjnych samochodów. Możesz mieć każdy kolor pod warunkiem, że jest to biały (w sumie Sony zawsze miało tylko jeden kolor swoich konsol). Niestety biel dużo trudniej wpasować do wnętrza, co wielu graczom nie przypadło do gustu. Całkiem możliwe, że Sony niedługo wyjdzie temu naprzeciw i wypuści wymienne obudowy do swojego sprzętu. Japoński gigant złożył wniosek do USPTO (amerykańskiego urzędy ds. własności intelektualnej), który zawiera patent na wymienne panele boczne. Ujawnił go serwis OP Attack, a sam dokument został złożony 16 listopada bieżącego roku.

Patent jest, ale co dalej z PlayStation 5?

Czy sam patent oznacza, że już niedługo PlayStation 5 będzie czarne? Nie wiadomo. Wiele firm patentuje swoje liczne pomysły, które ostatecznie nie wchodzą w życie z różnych powodów (może o tym też kiedyś napiszemy?). Sam patent o niczym nie świadczy, a może być tak, że to po prostu zabezpieczenie, które Sony stosuje przeciw konkurencji produkującej zamienne obudowy.

Przykładem może być dość głośna sprawa z firmą DBrand, która sprzedawała zestawy do wymiany obudowy, jednocześnie tocząc boje z Sony. W końcu DBrand się poddał, ale nie na długo, ponieważ wrócił na rynek z lekko zmienioną ofertą. Argumentowali to faktem, że Japończycy nigdy nie zastrzegli projektu bocznych nakładek.

Najwyraźniej Sony się obudziło i zaczęło walczyć o swoje. Czy to przybliży nas do czarnego PlayStation 5? Możliwe, że tak. Sony może samo rozpocząć produkcję wymiennych obudów albo zlecić to innej firmie. Niewykluczone, że pojawią się bardziej designerskie wersje z grafikami nawiązującymi do gier.