Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Już wkrótce na polskim rynku zawita Jekyll i Hyde! Dwuosobowa planszówka, którą wyda Nasza Księgarnia

30 czerwca 2023,
14:55
Łukasz Małek
Polska wersja językowa Jekyll i Hyde wkrótce zawita w sklepach

Jekyll i Hyde to dwuosobowa rozgrywka polegająca na przechytrzeniu swego rywala. Za grafiki w tej produkcji odpowie jedna z bardziej rozpoznawalnych twarzy pośród planszówkowych entuzjastów – Vincent Dutrait. Jego prace zasłynęły między innymi w grach Jaipur, Wyprawa do El Dorado, Turbo oraz Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island. Gra na półki sklepowe ma trafić już we wrześniu.

Podstawowe informacje o grze Jekyll i Hyde

Tytuł Jekyll i Hyde to asymetryczna planszówka oparta na słynnej noweli Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde autorstwa Roberta Louisa Stevensona. Gracz, który wcieli się w rolę dr Jekylla, będzie musiał stawić czoła zaciekłym atakom pana Hyde’a. Wszystko po to, by uchronić swój umysł i uchować niezbyt dyskretne alter ego. Naturalnie zadaniem pana Hyde’a jest zdominowanie spokojnej natury doktora, przezwyciężając tym samym jego tożsamość.

Gra toczy się w trzech rundach. Pod koniec każdej z nich osobowość dr Jekylla będzie stopniowo ulegać nieustannym atakom pana Hyde’a. Zło jest nieubłagane, a z każdą minutą złowieszcza osobowość kryjąca się w cieniu spokojnego człowieka przybiera na sile. Zwycięstwo odnieść można na dwa sposoby. Gdy znacznik osiągnie ostatnie pole toru, wygrywa Hyde. Jeżeli zaś Jekyll stawi opór wpływom nikczemnej osobowości przez trzy rundy, wygra. Gra przypomina pewnego rodzaju przeciąganie liny.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze