Hood: Outlaws & Legends – nowy materiał pokazujący gameplay

Do premiery Hood: Outlaws & Legends został niespełna miesiąc, a jej twórcy z Focus Home Interactive nadal regularnie serwują nam kolejne informacje na temat produkcji i fragmenty gameplayu. Już teraz mamy okazję przyjrzeć się, jak będzie wyglądała zabawa w Robin Hooda i jakie czekają na nas wyzwania.

14 kwietnia 2021
Na skróty
  • Hood: Outlaws & Legends otrzymał kolejny filmik pokazujący gameplay.
  • Wyjaśnia on, na czym będą polegać nasz zadania w grze.
  • Zmierzymy się zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i z innymi graczami.

Machina promocyjna Hood: Outlaws & Legends zdążyła się już rozpędzić i na razie nie planuje się zatrzymać. W zeszłym miesiącu mieliśmy już okazję przyjrzeć się dokładnie wszystkim klasom pojawiającym się w grze. Mamy ich w sumie cztery: Rangera, Mystica, Brawlera oraz Huntera. Każda postać obdarzona jest swoimi unikalnymi zdolnościami, które przekładają się na jej styl walki i taktykę. Postaci to jednak nie wszystko, bo coś trzeba z nimi zrobić. Na przykład kazać im ukraść drogocenny skarb, co zostało zaprezentowane w nowym filmiku na temat produkcji.

Hood: Outlaws & Legends – jak napaść na zamek?

Jak już było wiadomo wcześniej, głównym celem gry jest zebranie czteroosobowej drużyny inspirowanej Robin Hoodem i jego bandą i wysłanie jej na napad na średniowieczny zamek, aby zdobyć przechowywane tam skarby. Łatwiej jednak powiedzieć, niż zrobić. Twierdza jest chroniona przez wrogie nam oddziały, pełne kuszników i dowodzone przez Szeryfa. To właśnie ten przeciwnik pilnuje klucza do skarbca, miejsca, gdzie musimy się dostać, jeśli chcemy przeprowadzić udany napad. Aby osiągnąć cel, niezbędne będzie zbadanie terenu i zsynchronizowanie naszych działań z innymi członkami drużyny. Dopiero wtedy wyniesiemy skrzynię ze skarbem ze skrytki.

I tutaj sprawy nieco się komplikują, bo Szeryf i jego ludzie nie są jedynymi przeciwnikami, na jakich trafimy w Hood: Outlaws & Legends. Przez całą grę musimy uważać jeszcze na drugą drużynę sterowaną przez innych graczy, która ma dokładnie taki sam cel, jak my. Zaczyna się więc rywalizacja, kto dotrze do skarbu pierwszy (lub przechwyci go z rąk przeciwnika w odpowiednim momencie), uważając przy tym na wrogów sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Warto też wspomnieć, że w grze będziemy mogli napaść na różne zamki, każdy inny od poprzedniego, z unikalnym planem i ukrytymi przejściami. Część dostępnych map została już zaprezentowana w krótkich filmikach, które można znaleźć na playliście z materiałami promocyjnymi produkcji. W pełnej okazałości zobaczymy je już 10 maja, na premierę gry.

Walka w Hood: Outlaws & Legends
Walka z użyciem Rangera w Hood: Outlaws & Legends. Źródło: Steam

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!